Депутат Вадим Ямщиков запитав, церква якого Патріархату планує збудувати церкву. Начальник містобудівного управління Микола Шевельов знову зачитав назву «Полтавська єпархія УПЦ», так і не відповівши на запитання.

Заступник міського голови Олексій Чепурко поцікавився, навіщо депутат цікавиться Патріархатом. На це Вадим Ямщиков відповів, що там вже є церква Київського Патріархату, тому якщо клопотання надіслала саме ця релігійна організація, то він тоді не розуміє логіку в проекті рішення. До того ж, за його словами, Браїлки потребують нового дитсадка та іншої соціальної інфраструктури, натомість там будується будинок для обманутих вкладників з Боровиковського, 11 і планується будівництво чергової церкви. З цих мотивів він утримався під час голосування, а інших 5 голосів депутатів «за» не вистачило для позитивного рішення комісії. Тому кінцеве слово залишається за міською радою.

Вже на сесійному засіданні 26 депутатів (на той момент — усі присутні на відеоконференції) проголосували проти надання дозволу на будівництво церкви. Голова фракції «Свобода» Юліан Матвійчук на своїй сторінці у Facebook так пояснив своє рішення:

— Тільки що на сесії міської ради завалили питання про надання земельної ділянки на Браїлках під будівництво церкви Московського Патріархату. На погляд фракції ВО «Свобода», є неприпустимим надавати дозвіл на будівництво церкви Московського Патріархату під час Російсько-Української війни, де відбувається відверта пропаганда «Руського міра».

Відзначається, що через дорогу від майбутнього храму УПЦ (МП), на бульв. Нестерова, 2/67, діє Свято-Пантелеймонівський храм ПЦУ. Також у Полтаві тривалий час будуються церкви УПЦ (МП) на Леваді (об’єкт майже готовий), довгобуд на Алмазному та біля Полтавської ОДА. А єпархія ПЦУ планує збудувати церкви на території обллікарні та на Огнівці.

Теги: