Гостями заходу були архиєпископ та митрополит Львівський Ігор Возьняк, референт католицьких  ЗМІ  у Львівській архидієцезії о. Олександр Кусий.

Про Івана Павла ІІ владика Ігор згадує як про сучасного святого й називає його всесвітнім папою: «Папу Івана Павла ІІ згадуємо як сучасного святого, що жив ще в наші часи й служив Церкві. Жоден зі  святих отців не об’їхав стільки  країн світу, як це зробив святий Іван Павло ІІ. Його можна назвати «всесвітнім Папою», який любив людей, а люди любили його. Він усіх зустрічав із відкритими обіймами. Папа показав нам: щоб стати святим,  не потрібно здійснювати великих чи мученицьких подвигів. Він довів, що можливо бути святим у сучасному світі, дотримуючись Божого Закону і люблячи ближнього».

Наприкінці владика навів життя святого як приклад для наслідування і звернувся з побажанням: «Наслідуймо святих. Ми не станемо папами, але благородне життя всім є під силу. Нехай наше життя буде праведним, щоб ми вдостоїлися зустрітись зі святим у небі».

До виставкового проєкту долучився митрополит Львівський РКЦ Мечислав Мокшицький, який був особистим секретарем святого. Він поділився особистими речами папи Римського, які можна побачити усім охочим. Його вітальне слово передав отець Олександр Кусий, у якому владика згадує про особливе ставлення папи Івана Павла ІІ до України, зокрема до Львова: «Радію, що сьогодні Львівський музей історії релігії вшановує пам’ять великого папи, проповідника цивілізації любові, який носив у серці Україну та Львів. Ті, хто відвідуватиме цю виставку, сподіваюся, відчуватиме  близькість святого папи та отримає Божу благодать за його заступництвом».

У Львівському музеї історії релігії виставку планували провести 18 травня – у день народження святого Івана Павла ІІ та в Міжнародний день музею. Через карантинні обмеження проєкт довелося перенести.

Виставка діятиме у Львівському музеї історії релігії  до 31 січня 2021 року.

Теги: