Долучилися до молитви біля нового храму священники Тернополя та велика кількість мешканців мікрорайону, які донедавна збиралися на богослужіння у тимчасовій каплиці.

Курував будівництвом упродовж двох років дотепер сотрудник храму Святого Івана Богослова о. Роман Загородний. Священник каже, що в цьому мікрорайоні міста не було жодного храму УГКЦ. «Саме тому справу побудови святині підтримали велика кількість місцевих жителів та меценатів, з якими за короткий час вдалося збудувати храм. Вагому допомогу у справі будівництва надала курія Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ».

На архиєрейській літургії співслужили з митрополитом Василієм декан Тернопільський о. Роман Ваврух, ректор Тернопільської духовної семінарії о. Іван Римар, настоятель храму Святого Андрія Первозванного о. Петро Порохонько, директор благодійного фонду «Карітас» о. Андрій Марчук, настоятель храму о. Роман Загородний та нещодавно призначений сотрудник о. Андрій Олійников, дотепер парох с. Загір’я, Залозецького деканату. Митрополит здійснив також Чин освячення нового престолу.

Архиєпископ подякував усім фундаторам та жертводавцям, кожного відзначив подячними грамотами та запевнив, що у храмі завжди творитиметься молитва за них.

Отець Роман Загородний додає, що потреб новостворена парафія має чимало, однак висловлює радість, що багато вірних приходять щоденно на літургію. «Вірю, що найближчим часом ми зможемо довершити благоустрій храму задля комфорту наших прихожан».

Чин освячення хреста на місці будівництва храму Покладення ризи Пресвятої Богородиці здійснено 12 листопада 2017 року. Тоді в молитві з архиєпископом і митрополитом Василієм у сквері поблизу будинку на вул. Текстильна, 2 взяли участь близько 700 вірних.

Також 18 жовтня, на території історичного факультету Тернопільського національного педагогічного університету (масив «Дружба») відбулося відкриття пам’ятника о. Володимиру Громницькому (1862 – 1938), священнику, що майже півсторіччя був парохом Тернополя, діяльним не тільки у Церкві, а й відомим серед засновників Міщанського братства, тернопільського банку, шпиталю та організації для емігрантів.

«Зважаючи на життя і діяльність о. Володимира, як священника, громадського діяча, патріота, у місті Тернополі ми справедливо можемо називати його «тернопільським Шептицьким», - розповів доктор історичних наук о. Віталій Козак.

Чин освячення пам’ятника здійснив єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Теодор Мартинюк за участю священників Тернополя, ректорату ТНПУ, ініціативної групи, студентів. «Ми здійснили освячення пам’ятника на знак пошани і вдячності тернополянину, патріоту, духівнику, - наголосив владика Теодор. - Про о. Володимира ми мало знаємо. Цей пам’ятник є початком великого шляху не тільки дослідження життя і діяльності пароха Тернополя перед війною, а й часом усвідомлення того, скільки нам ще треба працювати, щоб бодай трохи зрівнятися з такими постатями, як о. Володимир Громницький».

Теги: