Першу формаційну зустріч провів о. д-р Ярослав Рудий, професор Фундаментального богослов’я Інституту богословських наук Непорочної Діви Марії Римо-Католицької Церкви, що на Хмельниччині. Доповідач розкрив різні тематики пов’язані з догматичним богослов’ям, а також розповів про роль Богородиці в житті Церкви. Рівно ж о. Ярослав ознайомив священнослужителів Одеського екзархату з головними тезами нової енцикліки папи Франциска «Fratelli Tutti».

Наступного дня священники навчалися плануванню та реалізації соціальних проектів. Тренінг провела Анастасія Дишкант, асистент координатора проєктів відділу Соціального служіння з Благодійної організації «Львівська освітня фундація». Під час цієї зустрічі священники аналізували сильні і слабкі сторони своїх парафій, а також вчилися правильно подавати заявки на грант для створення соціальних проєктів на парафії.

Цього ж дня канцлер екзархату о. Петро Маковецький зачитав декрет про відкликання з уряду пароха парафії св. Володимира Великого у м. Херсон о. Івана Логая та іменування парохом о. Віталія-Василя Лотоцького.

Після цього відбулася Zoom-конференція з представниками Антикризового центру УГКЦ: о. Любомиром Яворським, сестрою Севастіяною Карвацькою і медиком пані Наталею Тімко-Іванченко. Доповідачі розповіли про актуальний стан ситуації, пов’язаної із коронавірусом, про профілактичні заходи безпеки під час пандемії у храмах та роботу Антикризового центру УГКЦ.

Сестра Севастіяна розказала про служіння медичних капеланів і згадала про виклики, які стоять перед ними. Очільниця Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я відзначила потребу мобілізації усіх священників для опіки хворих. «Сьогодні всі священнослужителі, навіть ті, які не призначені капеланами, повинні бути готовими виконувати це капеланське служіння. Це відповідальність кожного з нас – подбати про опіку хворого, подібно, як це відбулося на початку війни на Сході України, коли військових капеланів було небагато, але мобілізувалася вся Церква», – заявила сестра Севастіяна.

Відтак о. Любомир Яворський представив богослужбові рекомендації, напрацьовані Антикризовим центром УГКЦ, та наголосив на потребі їх дотримання. Голова Антикризового центру УГКЦ висловив сподівання, що храми Одеського екзархату, як і усієї Церкви, будуть безпечним місцем для людей, які приходять на молитву. Однак у чистоті, за його словами, потрібно тримати не лише храми, а й спосіб звершення Святих Таїнств.

В останній день формаційних курсів зі священниками зустрівся правлячий екзарх Одеський владика Михаїл Бубній. Архиєрей обговорив із душпастирями літургійні питання, рубрики щодо богослужінь та інші теми пасторального характеру. Владика розповів про постанови Синоду УГКЦ, який відбувся у форматі телесесії та про молодіжний Катехизм, який незабаром повинен вийти друком. Опісля о. Василь Колодчин, синкел у справах соціального служіння екзархату, представив священникам безстрокову акцію «Нагодуй бідного». Головний день акції – 15 листопада припадає на День бідного, який встановив папа Франциск, проте акція триватиме впродовж наступних місяців. Отець Василь запросив священників при кожній парафії формувати «банки харчів».

Теги: