Розпочато досудове розслідування стосовно службових осіб друкованого видання, дії яких спрямовані на розпалювання релігійної ворожнечі та принижують гідність парафіян УПЦ (МП). Одночасно повідомляється, що за цією ж статтею ДБР проводиться досудове слідство стосовно ексспікера А. Парубія за завідомо необґрунтоване звинувачення та приниження людської гідності священнослужителів і парафіян УПЦ (МП).

«Така дискримінація державним виданням є образою людської гідності мільйонів громадян у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями та мовою богослужіння, що недопустимо у правовій державі та є злочином. Ми стаємо свідками того, що політика Порошенка (її втіленням стали отримання томосу та рейдерські захоплення храмів і майна УПЦ – єдиної канонічної православної церкви в Україні) сьогодні продовжується і командою Зеленського. По суті, йдеться про нав’язування псевдодержавної політики розпалювання релігійної ворожнечі та ненависті й образу почуттів громадян у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями. <…> Жодна ідеологія не може визнаватися державою як обов’язкова. Рівноправність громадян незалежно від їх ставлення до релігії гарантована Законом України. Ми відстоюємо ідеологію рівності та незалежності Українського народу, і горе-ідеологи, які проповідують розкол суспільства за релігійною та мовною ознаками, будуть притягнуті до кримінальної відповідальності», – йдеться у повідомленні на сайті партії «Опозиційна платформа – За життя».

1 вересня 2020 року в державному друкованому засобі масової інформації «Голос України» було опубліковано статтю оглядача газети Світлани Чорної під назвою «Почаївська лавра ‒ форпост “русского мира”», зміст якої побудований на звинуваченнях УПЦ (МП), по суті, у протиправних діях як «головної ударної сили агресора». Через кілька днів публікацію з сайту видалили.

Нагадаємо, що УПЦ (МП) продовжує надавати всебічну підтримку російським окупаційним силам в Криму, освячуючи бойову техніку і відпрацьовуючи оптимальну схему служіння священyиків на бойових позиціях росіян. Духовне окормлення російських військових частин є "одним з важливих напрямків служінь" Кримської єпархії УПЦ (МП).

Теги: