Благочинний Овідіопольського округу протоієрей Олександр Бойко під час богослужіння 14 жовтня розповів: «Раніше приміщення, в якому ми сьогодні перебуваємо, було Палацом культури Бугово, належало колгоспу «Мрія». Досить тривалий час ситуація була неясна. Прихід повинен був звільнити його. Зараз ця будівля оформлена і передано на баланс Одеської єпархії».

Саме протоієрей Олександр Бойко взяв на себе ініціативу оформити передачу приміщення Одеської єпархії. «Господь так поклав нам на серце з моєю дружиною матінкою Наталією, що ми вирішили пожертвувати своєю нерухомістю в обмін на те, щоб приміщення залишилося за єпархією», – поділився священник.

Спільними зусиллями благодійників, священнослужителів та адвокатів досягнуто повне взаєморозуміння з колишнім власником Ларисою Бурлаченко і судом було затверджено мирову угоду. «Суперечка врегульована, мирова угода затверджена судом, 04.09.2020 року до реєстру внесено зміни, і на сьогодні будівля на Олександрійській, 66 знаходиться у власності Одеської єпархії УПЦ», – підтвердила юристконсульт Одеської єпархії УПЦ (МП), адвокат Оксана Колотенко.

Священнослужителі відзначили, що в розв’язання даного питання значне сприяння надав президент Української асоціації промисловців і підприємців, кандидат в мери Чорноморська Юрій Крук, а також митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел.

Повідомляється, що суперечка виникла два роки тому через третю сторону, яка не була представником православної громади, а також не мала права на приміщення. Представник власника приміщення Олег Клименко уточнив: «Ця ситуація могла б вирішитися набагато раніше, якби не втручання третьої сторони. Ми з єпархією прийшли до консенсусу, але через цих людей судові розгляди тривали 2 роки, борючись незрозуміло з ким і навіщо».

Теги: