"Заступництвом церковних чинів він не користувався", - прокоментували в УГКЦ. Таку заяву релігійна організація зробила попри те, що Роман Московченко є одним із співзасновників приватної католицької школи святої Софії у Львові. Також він очолював благодійну організацію "Діти Христа" при храмі УГКЦ.


Керівник пресслужби греко-католиків отець Павло Дроздяк каже, що Роман Московченко не мав ніякого відношення до церкви, а також не отримував благословення духовенства УГКЦ на організацію християнських таборів.

І хоча в церкві підтвердили, що Роман був "активним віруючим", всі його ініціативи щодо створення таборів або благодійних організацій не мали відношення до Церкви і не були узгоджені.

Крім того, в Церкві заявили, що саме за ініціативою УГКЦ розпочалися слідчі дії проти Московченка. Також назвали брехнею інформацію про те, що проповідник ділився з УГКЦ грошима, які збирав від благодійників нібито на потреби сиріт та організацію таборів.

Сьогодні Роману Московченку загрожує до 15 років позбавлення волі. Він перебуває в СІЗО без права вийти під заставу.

Про злодіяння Московченка стало відомо ще в кінці вересня. Але справу почали розплутувати ще з грудня 2019-го. Тоді в поліцію звернулася 23-річна дівчина, яка в дитинстві стала його жертвою. Пізніше до неї приєдналися й інші дівчата з історіями наруги над собою. На цю мить відомо про 11 жертв, але передбачається, що багато хто мовчить. Адже педофіл промишляв з 2005 року.

Теги: