Для занесення до Переліку об’єктів культурної спадщини Запорізької області рекомендована Іллінська церква у селі Тернівка Вільнянського району. Церква, яка збереглася до наших часів, на думку експертів, має історичну, архітектурну та мистецьку цінність. За місцевими легендами, церкву розписував майстер фольклорного живопису Віктор Васнецов, який є одним із авторів розпису Володимирського собору в Києві.

Також до Переліку рекомендовано занести як такі, що мають історичну цінність, залишки церковного комплексу у селі Григорівка Запорізького району. Вони "відповідають критерію автентичності, мають цінність з естетичного, історичного, археологічного, архітектурного, мистецького, наукового та художнього погляду", – йдеться у висновках експертів. Церква була знищена усередині минулого сторіччя, цьогоріч дослідники знайшли серед фундаментів церкви вхід до родинного склепу Канкріних – місцевих дворян, які зробили чималий внесок у розвиток регіону.

Також консультативна рада рекомендувала для занесення у Перелік низки об’єктів в Бердянську та Мелітополі. Натомість поки не отримають статусу об’єкти історико-культурної спадщини родини Канкріних у селах Григорівка, Веселянка, Хитрівка Запорізького району та Приморське Василівського району. Тут рекомендовано продовжити дослідження.

На цьому ж засіданні було вирішено відкласти розгляд питання щодо занесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України палацового комплексу Замку Попова у місті Василівка.

Теги: