Розпочинаючи конференцію, служитель Сергій Швед закликав усіх присутніх до подячної молитви. Після чого з привітанням до учасників конференції звернувся пастор місцевої церкви Володимир Терещенко, який закликав забути все недобре, що було з нами в минулому, але пам’ятати про милості Господні.

Старший пресвітер Тернопільщини Віталій Яцюк представив присутнім основного спікера конференції Ростислава Мураха, старшого  єпископа Хмельницького обласного об’єднання церков ХВЄ. Семінар на тему «Служіння у кризовий час» був поділений на дві частини – теоретичну і практичну. В теоретичній частині Ростислав Миколайович окреслив проблеми та виклики, з якими стикалися першоапостольська церква та сучасні церкви: «У церкви завжди є труднощі. Вона випробовується успіхом, можливостями, достатком. Часто хороші речі, які мають бути благословенням, стають спокусою. Те, чого не змогли добитися тюрми, змогла добитися свобода. Дияволу все одно, як відвернути людину від Бога. В християн складається враження, що труднощі – це гоніння, але насправді це зовсім не так», – розпочав свій виклад Ростислав Мурах.

Далі служитель окреслив такі проблеми першоапостольської церкви як відсутність достатньої організації (Тита 1:5), відсутність писаного чи друкованого слова в широкому доступі (1Тим. 5:20, 2 Сол. 3:6), схильність до відхилень від вчення (2 Петра 2:21) та відхід деяких працівників у світ або в єресі (2 Тим. 4:10, 1 Тим. 4:15).

Виклики сучасної Церкви спікер поділив на зовнішні й внутрішні. Серед зовнішніх він назвав гоніння та утиски у певних країнах та вплив світських цінностей, зокрема постулатів постмодернізму (у кожного своя істина, пониження планки моралі, зміна акцентів у вченні та проповіді: з христоцентричності на людиноцентричність та ін.). Турбота про потреби переросла в потяг до збагачення, бажання жити розкішно. Також свій відбиток наклала урбанізація – переселення з сіл в міста.

Стосовно внутрішніх викликів спікер виділив: незнання християнами Божого Слова, те що в церквах мало місця для дії Духа Святого, спостерігається низька активність членів церкви та служителів. Також матеріалізм стає вище духовності, помічається неналежна підготовка до служінь.

У другій частині семінару Ростислав Миколайович намагався дати служителям  практичні поради, як працювати в умовах кризи: «Перша порада – дбаймо про середовище, де плануєте досягати людських сердець. А друга – готуймо святих на діло служіння! Тому що служитель – це відповідь на багато сучасних викликів для Церкви. Сам Ісус Христос називає себе Пастирем Добрим (Івана 10:11, 14). Пастир – це дар Христів для Церкви (Ефесян 4:7-12). Стан отари визначається станом пастора (Євр. 13:17). Без пастора отара в занедбанні (Єз. 34:6)».

Окресливши соціальну статистику з життя пасторів УЦХВЄ, Ростислав Миколайович дав наступні поради:

– популяризувати пасторське служіння;
– говорити про цінність пасторського служіння, як дару Христового для церкви;
– зробити пріоритетним питання підготовки служителів;
– захистити пастора від безпідставних нападів;
– подбати про подальше служіння пастора після того, як він здав пасторство;
– проявляти посильну матеріальну турботу про пастора;
– важливо, здаючи пасторське служіння, мати двох-трьох підготовлених на заміну людей.

«Готуймо своїх Тимофіїв, Єлисеїв і підтримуймо їх своєю присутністю», – закликав спікер.

Особливим моментом конференції було свідчення Олега Сагана, пастора церкви міста Чорткова. Він влітку потрапив у автокатастрофу і після двох з половиною місяців, проведених в лікарні, служитель засвідчив перед усіма присутніми про велику милість Божу в його житті.

На завершення конференції служителі мали добрий час для спілкування під час смачного обіду.

Теги: