8 січня 1988 року з незрозумілих причин у селищі Ямбург (сучасне село Дніпрове) була знищена (знесена) святиня німецьких колоністів Придніпров’я костел Успіння Пресвятої Діви Марії.
Силами порівняно невеликої громади храм будували 60 років, з 1840 по 1901 рр. Але зараз від нього окрім фундаменту нічого не залишилося.
Рік тому, під час відвідування Ямбургу, німецьким товариством за участю співробітників Історичного музею у Дніпрі була знайдена одна з кахель, що прикрашала підлогу храму.
Урочиста передача кахлі відбулася на виставці "Матеріальні сліди перебування німців на території України ХІХ- поч. ХХ ст.: мир і війна" на фоні картини "Ямбург" (1980-ті роки, невідомий художник). До дніпровського музею її передав Володимир Альбертович Райнберг, голова обласного німецького товариства. Подарунок посяде гідне місце серед інших експонатів музею.
Сама кахля була виготовлена на заводі барона Едуарда Бергінгема, що існував у Харкові з 1876 року.
Теги:
dutchak1 написал:
Ствердження, що в часи "священного союзу" Церкви та держави існувало громадянське суспільство яке чимало потерпало - дуже сміливе. Ну а благочестивій імператриці Ірині було набагато легше збирати Собор названий Церквою Сьомим, Святим, Вселенським і розлядати питання які, на думку Д.Таргонського, були особливо важливими. В імператриці не було необхідності зважувати на такі дурниці, як права людини чи різні там міжнародні конвенції, які її майже примушували підписувати і заставляли потім гармонізувати власне законодавства із ЄС, . Не було і в неї необхідності переконувати віруючих в її намірах “йти в Європу”. Ну а ствердження автором, що у нас є політичний тиск на віруючий електорат — це з опери “Мы живём, под собою не чуя страны, Наши речи за десять шагов не слышны”