Єпископи поділились своїм досвідом та переживанням цьогорічних реколекцій.

Єпископ Віталій Кривицький, ординарій Київсько-Житомирскої дієцезії РКЦ, зауважив, що цьогорічні реколекції мають незвичний формат, оскільки багато співбратів у єпископстві переживають їх в онлайн-трансляції, але «це також дає нам можливість відчути себе разом, разом молитися, разом чути одне Слово і роздумувати над ним. І вважаю що цьогорічні реколекції є допомогою і потребою кожного з нас та цілої Церкви і сподіваюся, що роздуми за які ми дуже вдячні єпископу Миколі Лучку, будуть спроможні об’єднати нас, щоб ми відчували себе Церквою одного духа і одного серця… Молимося, щоб ці реколекції стали оазою та силою, яка дасть нам здібність щоб ми чули Бога і виконували Його волю».

«Якщо переживаєш реколекції це завжди щось нове – сказав єпископ Леон Дубравський, ординарій Кам’янець-Подільської дієцезії РКЦ. - Реколекції мають відновити нас. Потрібно, щоб духовна людина відновлялась та преображалась. Це так як зі святими, вони віднайшли постійний контакт з Богом. І ми під час реколекцій робимо щось подібне. Реколекції потрібні для того, щоб нас на цій землі робити більш святими, приближати до Бога… Реколекції потрібні кожному з нас, бо вони омолоджують, дають новий заряд, ніби ти отримуєш крила, так як ангели. Після добре пережитих реколекцій хочеться літати».

Цьогорічний реколектант єпископ Микола Лучок керує до єпископів слово про милосердя. «Своє милосердя Бог дарує людині, яка втратила життя в повноті любові – зазначив єпископ Микола. - На мою думку Боже милосердя пов’язане з тим, що Бог має для нас повноту любові і повнота любові – це життя де вже не має страждання. Людина живе зараз посеред страждання, посеред гріха, і Милосердя це є діяння Бога скероване на те, щоби зранену, поневолену людину віднайти, визволити, вилікувати і провадити її у стражданнях. Тобто милосердя це вхід Божої благодаті в місце страждань… Якщо ми (єпископи) не будемо наповнені Божим милосердям, то ми не будемо правдивими пастирями, не зможемо ретранслювати милосердя Отця Небесного. Адже люди, котрі тягнулися до Ісуса, вони бачили цю милосердну любов, вони бачили Ісуса, який молиться: «Отче прости їм, бо не знають що чинять», доторкається хворих, знедолених, біснуватих – і так само мав би жити я, якщо я пастир з’єднаний з Ісусом. Ця тема милосердя стосується нас, пастирів, щоб ми проникнули цим милосердям, щоб з нашого серця це милосердя випливало – зі слів, з погляду, з нашого життя».

26 листопада, після завершення реколекцій, відбудеться кількагодинна братня зустріч греко-католицьких і римо-католицьких ієрархів України, яка також буде доступною в онлайн-режимі. Одним із основних елементів зустрічі буде обговорення важливих акцентів нової енцикліки папи Франциска «Fratelli tutti». Також владики УГКЦ і РКЦ обміняються думками щодо організації душпастирства в сучасній епідеміологічній ситуації.

З нагоди щорічних спільних реколекцій та братньої зустрічі греко-католицьких та римо-католицьких єпископів України папа Римський Франциск, надіслав владикам свої вітання та запевнив їх у духовній близькості. «У контексті багатьох нинішніх труднощів, які переживає ваша улюблена країна, я хотів би передусім нагадати вам, що сьогодні світ шукає близькості Бога, навіть несвідомо», – пише він у листі до католицьких ієрархів України, яких називає співбратами у єпископстві.

Папа наголосив на тому, що близькість до Бога повинна передувати кожній дії українських єпископів і оживляти її. Із цієї близькості до Бога, за словами Святішого Отця Франциска, походить також близькість до людей, довірених їхній опіці. «Ісус любить наближатися до своїх братів через нас, через наші руки, наші слова і наше серце. Навіть у нашій убогості ми повинні подбати, щоб ніхто не сприймав Бога як далекого, щоб ніхто не сприймав Бога як привід будувати стіни, руйнувати мости та сіяти ненависть. Наше завдання полягає в проголошенні життям міри безмірної любові, яка дивиться не на власну корисливість, а на безмежний обрій Божого милосердя», – підкреслює папа.

На завершення він благословив владик і всіх вірних, довірених їхній пастирській опіці.

Теги: