Зважаючи на загальнонаціональні карантинні правила, кількість учасників форуму була обмежена, тому понад 500 зацікавлених осіб взяли участь у заході за допомого онлайн-трансляції в мережі Інтернет.
Конференція розпочалася вітальним словом Екзарха Донецького УГКЦ, єпископа Степана Менька. До учасників конференції також звернулись делеговані представники православної, римо-католицької та протестантської Церков. У своєму виступі кожен з них відзначив вагомий внесок митрополита Андрея Шептицього не лише у розвиток української Церкви, а й у державотворчі і культурні процеси держави Україна. Важливим був також виступ протоієрея Андрія Нагірняка, заступника голови Відділу соціального служіння Української Греко-Католицької Церкви, який крім слів привітання підготував також доповідь «Соціальна згуртованість та солідарність в громаді», представивши учасникам конференції погляди та ідеї митрополита Шептицького на базові потреби людей об’єднуватись, солідаризуватись і згуртовуватись задля спільної мети.
Після цього модератор заходу протоієрей Ігор Шабан, голова Комісії УГКЦ з міжконфесійних і міжрелігійних відносин, надав слово ключовим доповідачам конференції. Першим доповідачем був доктор історичних наук Запорізького Національного Університету професор Олександр Ігнатуша, який у своєму виступі висвітлив тему «Екуменізм митрополита Андрея Шептицького». Доповідач з особливою увагою і дбайливістю розповів про екуменічну діяльність митрополита, оперуючи мовою історичних фактів, що робило його доповідь тематичною та актуальною.
Професор Мирослав Маринович, проректор Українського Католицького Університету, виступив з доповіддю «Митрополит Андрей Шептицький: християнські розв’язки одвічних проблем». Доповідач здійснив ґрунтовний аналіз пастирських послань одного з найбільших моральних авторитетів XX століття щодо розвитку Церкви, міжконфесійних відносин, розбудови держави та економічного добробуту. На його думку, завдяки титанічній діяльності митрополита Андрея «Українська греко-католицька церква потужно засяяла справжньою діяльною Христовою вірою, чим спричинилася до здійснення чуда: в умовах австрійської та польської окупації за неповних півстоліття з однієї найбідніших у світі народностей була створена висококультурна і заможна християнська спільнота».
Зіновій Свереда, президент Академії етики та доктор соціальної економіки, представив доповідь «Криза і реформа: як бути переможцем згідно вчення митрополита Андрея Шептицького». Він зосередився на стратегії діяльності митрополита, яка була спрямована передовсім на потреби народу та на розвиток його спроможності захищати свої права. Наголошувалось, що саме християнське соціальне вчення, яке поширював митрополит Андрей, виховувало в людях ідеї громадської солідарності та щоденної співпраці, готовність до зорганізованості та спільний захист своїх інтересів. Доповідач переконаний, що за часів митрополита Шептицького розпочався новий етап у розвитку УГКЦ, яка стала для українського народу своєрідним «вікном у Європу» у дипломатичній, релігійній, культурній, освітній і соціальній сферах.
На завершення конференції, після дискусій та обміну думками від почутих доповідей, до учасників конференції звернувся директор ”Карітас Запоріжжя”, протоієрей Андрій Бухвак, який подякував усім за змістовне спілкування між представниками християнських Церков, влади, громадських та релігійних організацій міста Запоріжжя.
Теги:
dutchak1 написал:
Там ще все попереду... В Рахівському районному суді Закарпатської області є справа № 305/2247/19 і прийнята ухвала про прийняття та призначення до розгляду про визнання неповноважними загальних зборів релігійної організації «Релігійна громада Української Православної церкви Свято-Успенського храму с. Ділове Рахівського району Закарпатської області, проведених 17 лютого 2019 року, визнання недійсними і скасування рішень загальних зборів релігійної організації, оформлених Протоколом № 1 від 17 лютого 2019 року і зобов`язання третіх осіб вчинити певні дії. Призначене підготовче засідання на 09:30 годин 11 березня 2021 року.
Крім того є касація у Верховному Суді і ухвалено відкрити касаційне провадження у цій справі, витребувати із Рахівського районного суду Закарпатської області цивільну справу № 305/2229/19 за позовом релігійної організації «Релігійна громада Свято-Успенського храму Української православної церкви» (Православної церкви України) до ОСОБА_1 , третя особа - ОСОБА_2 , про зобов`язання вчинити дії.
Надіслати учасникам справи копії касаційної скарги та доданих до неї документів, роз`яснити їм право подати відзив на касаційну скаргу, який за формою і змістом має відповідати вимогам статті 395 ЦПК України, у строк до 22 січня 2021 року.