Пенітенціарне душпастирство Української Греко-Католицької Церкви спільно з БФ «Карітас-Київ» у співпраці з Державною кримінально-виконавчою службою України організовує Всеукраїнську виставку-конкурс образотворчого мистецтва «Покликані до свободи» (Галатам 5:13). У день відкриття відбудеться конкурс, який проведе журі з понад 20 членів, серед яких не лише художники і мистецтвознавці, а й психологи, соціологи, правники, пенітенціарії, душпастирі.

Внаслідок карантину в’язні опинилися у подвійній ізоляції. Вони також позбавлені візитів душпастирів і волонтерів. Мета виставки – посприяти кращій суспільній комунікації та процесу реінтеграції наших співгромадян, що опинилися у місцях позбавлення волі, а також зростанню громадянської активності в охороні суспільного миру, подоланню напруженості, пов’язаної з тривалою ізоляцією.

Виставлено понад 160 творів мистецтва в’язнів s працівників пенітенціарних установ. Серед творів – 8 експонатів з інших країн світу. Це символізує пам’ять про 11 млн. людей, які перебувають за в’язничними мурами. Виставка буде доступна у віртуальній галереї.

«Через образотворче мистецтво відбувається найбільш людяний діалог для подолання мурів відчуження і для щирого порозуміння, – ділиться один з організаторів конкурсу тюремний капелан священник Костянтин Пантелей,  – такі події здатні змінити суспільство на краще, починаючи від нас».

Контакти: моб. +38(098) 422-9-221, e-mail: panteley@ukr.net

Теги: