У громаді Троїцького собору УПЦ (МП) на Троєщині в Києві вже давно триває конфлікт між настоятелем собору протоієреєм Димитрієм Григораком і парафіянами: священник задумав перевлаштувати церковний комплекс, парафіяни — проти: вони хочуть зберегти місцеву старовинну церкву і разом з нею могилу відомого православного подвижника схиархімандрита Серафима (Соболєва), засновника Свято-Духівського скиту Києво-Печерської лаври та Троїцького собору при ньому, а також церковний притулок для тварин, що діє з благословення схіархімандрита.

На території храму до даного часу знаходився притулок, що нараховував 35 собак і приблизно стільки ж котів. Цього року територія була обнесена парканом і доступ на неї парафіян, які хочуть допомогти тваринам, був закритий, була зрізана карнавка, а тварини притулку були кинуті напризволяще.

Останніми днями конфлікт особливо загострився. Прихожани викликали поліцію. На місце події також виїхали представники організації "Зоопатруль Київ". 26 грудня вони написали заяву начальнику Деснянського УП ГУНП у місті Києві полковнику поліції Юрію Герасименку з проханням притягнути до адміністративної або кримінальної відповідальності настоятеля собору протоієрея Дмитра Григорака за жорстоке поводження з тваринами, які знаходяться у притулку. Щоправда, пізніше заяву відізвали, оскільки в поліції переконали заявників, що зібрати докази проти настоятеля важко. Прихожани вважають, що о. Дмитро Григорак керує руйнуванням притулку, наймає для цього сторонніх людей, сам залишаючись в тіні. 

У зверненні на ім'я предстоятеля УПЦ (МП), керуючого Київською єпархією митрополита Онуфрія прихожани пишуть: "23 грудня служителями Свято-Троїцького собору були зроблені взагалі неприпустимі самоуправні дії. Всі тварини притулку були жорстоко виловлені і вивезені з території. Дивує безсердечність о. Димитрія, не сумісне з християнськими догматами, і співучасть в цьому архієреїв Митрополії, делегованих в складі комісії на це місце для вирішення питання про Свято-Духівський скит. Сам храм - це пам'ятник архітектури, 17 століття та всі культові споруди на цій території - пам'ять духовного подвижництва о. Серафима, здійсненого в період жорстоких гонінь з боку радянської влади... Просимо зберегти нашу громаду, зупинити духовно неприпустимі дії, зроблені служителями собору і його настоятелем протоієреєм Дмитром Григораком, проявити повагу до духовної пам'яті великого подвижника і зберегти духовну спадщину старця о. Серафима, що включає всі культові споруди на території скиту. Не допустити знищення тварин і повернути їх назад на цю територію, як заповідав і благословив о. Серафим...".

Нині стара церква, могила о. Серафима, притулок для тварин разом із садом опинилися під загрозою знесення, оскілки цього літа невідомими людьми, які повідомили, що вони працюють з благословення настоятеля Свято-Троїцького собору, територію скиту було обнесено будівельним парканом. Наразі доступ в стару церкву і притулок для тварин недоступні.

Ще 21 вересня 2020 р. відбулися збори прихожан церкви і мешканців Києва з питання захисту та збереження комплексу Свято-Духівського чоловічого скиту (межує з Троїцьким собором) - духовної спадщини схиархімандрита Серафима, на яких було ухвалено звернутись до правоохоронних органів із заявою про кримінальні правопорушення противників скиту і притулку для тварин, зареєструвати громадську організацію по захисту тварин, які проживають на території Свято-Духівського скиту, звернутись до Київської міської ради з клопотанням про надання земельної ділянки для створення притулку для тварин, які проживають на території скиту.


Теги: