Уже тиждень вірянам ПЦУ погрожують прихильники УПЦ (МП). Зокрема, єпископу і голові інформаційного управління напередодні телефонували з погрозами. Через це патрульна поліція чергує біля будинків вірян ПЦУ.

Конфлікт розгорівся 5 днів тому через церкву. Віряни ПЦУ не можуть зайти до будівлі, бо там заблокувались представники громади Московського Патріархату. Хоча право на користування храмом у суді виборили прихильники ПЦУ.

За перехід із МП до ПЦУ жителі села проголосували ще торік. Тоді за це рішення висловилися 90% вірян. Але місцевий священник і ті, хто був проти – не віддають храм вірянам ПЦУ. Напередодні віряни прийшли до храму з державним виконавцем, щоб змусити представників Московського Патріархату залишити приміщення. Проте ті відмовилися виконувати судове рішення. Місцева громада виграла суди у трьох інстанціях.

Керівник Закарпатської єпархії ПЦУ єпископ Варсонофій розповідає, що звертався до обласної адміністрації з проханням втрутитися у конфлікт, але відповіді не отримав. За фактом підпалу будинків поліцейські відкрили кримінальне провадження.

"О пів на другу ночі сьогодні в Діловому нашому представнику релігійної громади скарбнику й активісту підпалили будинок: кинули у вікно запалювальну суміш. Люди дуже налякані, не знають, що буде завтра. Влада бездіє, влада мовчить і за її мовчазної згоди отакі справи діються на Закарпатті", – заявив Варсонофій, єпископ Ужгородський і Закарпатський ПЦУ.

Нагадаємо, у селі Михальча, що на Буковині, представники ПЦУ також не змогли відправити службу. Вони зібралась для проведення молебню на подвір’ї храму. Прихильники МП не пускають їх в храм уже як рік. Цього разу вони не дозволили провести богослужіння навіть на ганку.

Теги: