Як розповів директор столичного ІКЦ д-р Ісмаїл Кади, цю акцію милосердя київські послідовники ісламу проводять у рамках постійнодіючої благодійної програми «Єдине тіло», намагаючись допомогти найбільш вразливим і соціально незахищеним верстам населення.

«Всевишній Аллаг велить забезпеченим людям піклуватися про бідних і незаможних, — зазначив Кади. — У Священному Корані сказано: «Поклоняйтесь Аллагові і не додавайте Йому нікого як рівного. Якнайкраще ставтеся до батьків, родичів, сиріт і бідних, а також до сусідів, які є вашими родичами; до побратима, до подорожнього, а також до рабів ваших. Воістину, Аллаг не любить зухвалих і гордих» (Коран: 4, 36)».

Списки нужденних надали громадські організації, приділяючи особливу увагу багатодітним сім'ям, особам з інвалідністю, самотнім літнім людям і сиротам.

«Ми і хочемо, і зобов'язані допомагати, за приписами нашої релігії. У Корані написано: «Підтримуйте один одного в благочесті, богобоязливості ...». Не випадково Пророк Мухаммад (саллялаху алейхи вассалям) сказав: «Той, хто ситий у той час, коли його сусід голодний, — не з наших». Розуміючи скрутне становище багатьох сімей, ми вкотре у рамках акції «Єдине тіло» допомагаємо малозабезпеченим сім'ям... Користуючись нагодою, дякую всім, хто допоміг, щоб ми стали посередниками і передали продукти нужденним. Бути поруч один з одним у такий непростий час - означає проявити дух братерства, і, крім цього, це зміцнює відносини між членами суспільства», — зауважує д-р Ісмаїл.

У квітні 2020 року ІКЦ Києва закликав благородних людей приєднатися до третього етапу ініційованої столичними мусульманами кампанії «Єдине тіло», нагадуючи слова пророка Мухаммада: «У своєму милосерді, любові і співчутті один до одного віруючі подібні до єдиного тіла: коли одну з частин його вражає хвороба, все тіло відгукується на це безсонням і лихоманкою» (Аль-Бухарі, Муслім).

Нагадаємо, що з моменту запровадження карантинних  заходів навесні 2020 року в Ісламському культурному центрі не проводилися спільні молитви в мечеті й іфтари. У ці дні тут можна було зустріти тільки волонтерів й активістів, які допомагали формувати іфтар-пакети, продуктові набори для малозабезпечених мусульманських сімей і самотніх літніх людей, а також людей з інвалідністю.

Також нагадаємо, що до кампанії «Єдине тіло», яку ініціювали мусульмани столичного Ісламського культурного центру, приєдналися всі ІКЦ України і мечеті Духовного управління мусульман України «Умма» і вже до початку травня масштабна благодійна акція мусульман охопила 14 областей країни.

Теги: