«За 11 років це вже шістнадцятий табір в такому форматі, але він був дуже незвичайним, - розповіла керівник табору Шошанна Вебер, - звичайно, це пов'язано з епідемією - тільки дві країни брали участь в цьому таборі, Україна і Білорусь. Дівчата з інших країн дуже хотіли прилетіти до нас, але, на жаль, це виявилося неможливим. Ми дуже велику увагу приділили здоров'ю дівчаток - кожна пройшла перевірку і здавала медичний тест, в тому числі на антитіла. Що стосується мадріхов, то ми запросили тільки тих, хто вже перехворів, і у нас сформувалася чудова команда з 10 вожатих з Ізраїлю, які прекрасно підготували і провели такий особливий табір».

Активістка заходу Мойше Лейб Вебер додала: «Треба розуміти, що для дочок посланників цей рік був дуже-дуже важким. Звичайно, вони могли спілкуватися по інтернету, але це важко навіть для дорослих, а відсутність повноцінного реального спілкування для дітей, без ігор, контакту і спільної діяльності, це на багато більше, дівчатка дуже-дуже скучили одне за одного і для них було величезним щастям взяти участь в «Шлухім Штетл», тим більше, що мадріхі підготували спеціальну програму, головною темою якої став наближається Юд Шват і сімдесятиріччя того моменту, коли Ребе прийняв на себе титул Ребе. Ми підготували спеціальний підручник на цю тему».

Кульмінацією табору стало підведення підсумків творчого конкурсу.

Захід відбувся за підтримки головного рабина Шмуеля Камінецького і його дружини Хани Камінецької, заступнику голови Ради Федерації єврейських громад України рабину Рафаелю Рутману, фонду «Мирамим», члену Опікунської ради єврейської громади Дніпра Олександру Уріх і сім'ї Пінкус.


Теги: