На початку бесіди глава Церкви зазначив, що сьогодні ситуація з пандемією навчила глобальну людську спільноту цінувати як великий дар людяність, здатну на співчуття, консолідацію спільних зусиль перед лицем загроз, на цінування чиєїсь реальної присутності в нашому житті та на служіння одне одному.

Архиєрей наголосив, що в самому серці служіння Української Греко-Католицької Церкви стоїть людина, і тому віряни, як церковна спільнота, готові продовжувати і надалі сприяти реабілітації та поверненню в суспільство тих, хто стояв на захисті народу України та його держави. Він запевнив пані міністерку: «Наша Церква ніколи не покидала, не покидає і не покине українських воїнів і ветеранів».

У ході зустрічі предстоятель УГКЦ ознайомив очільницю Міністерства у справах ветеранів України з проєктами нашої Церкви у сфері душпастирської опіки ветеранів і родин полеглих. Зокрема, йшлося про організацію груп взаємодопомоги та підтримки дружин і дітей ветеранів АТО/ООС і родин полеглих, що об’єднують зранені війною українські сім’ї в усій країні, про реабілітаційні заходи за участю військових капеланів УГКЦ, про формування духовної стійкості воїнів з метою запобігання подальшому розвитку посттравматичних стресових розладів, про належне вшанування пам’яті полеглих захисників.

Святослав підкреслив особливе значення Звернення Синоду єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ про зцілення ран війни «Його ранами ми зцілені…», адресованого душпастирям Церкви для налагодження в парафіяльних спільнотах якісної опіки над ветеранами та їхніми родинами.

Відтак міністерка висловила готовність команди Міністерства у справах ветеранів України підтримувати ініціативи, що допомагають спільними зусиллями забезпечити якісну та ефективну соціальну реінтеграцію ветеранів, зокрема організацію та діяльність мобільних груп, які проводитимуть тренінги з формування психологічної та духовної стійкості у віддалених регіонах нашої країни. До складу таких груп очікується залучити військових капеланів, психологів, соціальних працівників і представників Мінветеранів.

На завершення розмови сторони узгодили подальші спільні кроки, спрямовані на обмін інформацією щодо гуманітарних потреб українських ветеранів, та домовилися про сприяння в реалізації обговорених на зустрічі проєктів.

Теги: