7 січня відбувся фестиваль колядок в Київській духовній академії і семінарії. В академічному храмі на честь Різдва Богородиці після вечірнього богослужіння виступили і викладачі зі студентами КДАіС, і вихованці діючої при КДАіС недільної школи, і парафіяни храму.

Вперше фестиваль колядок пройшов у Черкаській єпархії. Відкриваючи фестиваль, архієпископ Феодосій наголосив, що колядка є проявом любові до Христа та особливим явищем української культури. Фестиваль зібрав близько 30 колективів, які наповнили собор радісним співом.

У Харківській єпархії православний хоровий фестиваль «Різдвяночки» пройшов в онлайн-форматі. У Благовіщенському кафедральному соборі було проведено відеозапис 11 хорових колективів Харкова. Хори виконали традиційні колядки як у різноманітних обробках, так і в аутентичному звучанні. Запис створено Студією в ім’я святого Гавриїла Білостоцького.

Вечір колядок у день Різдва Христового пройшов у Христо-Різдвяному кафедральному соборі м. Сєвєродонецька. Лунали колядки у виконанні хору духовенства собору та хору недільної школи.

Мукачівська єпархія опублікувала в день свята Різдва Христового записи з Різдвяними піснеспівами у виконанні Єпархіального хору на честь Федора Небесного та вокальний ансамбль “Срібний дзвіночок” (керівник – Інна Небесна). Колядки лунали зокрема ефірі телеканалу “М-студіо”.

Різдвяний онлайн-концерт також провели в Бердянській єпархії. Захід «Нова радість стала» організував благочинний Токмацького церковного округу єпархії протоієрей Миколай Ронжин спільно з міським відділомкультури. У записі концерту взяли участь дорослі і дитячі вокальні, танцювальні та інструментальні колективи.

Також проходив ХІV Міський відкритий християнський фестиваль дитячої творчості «Острів Різдва», організований відділом у справах сім’ї Херсонської єпархії та Херсонської міськради. З-поміж 160 учасників, які брали участь у відбірковому турі фестивалю, обрано 17 фіналістів. Це творчі колективи та окремі виконавці з числа вихованців та учнів недільних шкіл православних храмів, навчально-виховних закладів, мистецьких шкіл м. Херсона, області, а також інших регіонів України. З 10 до 12 січня 2021 року на на YouTube-каналі фестивалю відбувалося голосування за приз глядацьких симпатій.

Теги: