Молодь запитує про важливі суспільні виклики і проблеми. Зокрема про небезпеку коронавірусної інфекції та політику. «Сподіваюся, переживши цю пандемію в умовах глобального людства, ми станемо трошки дорослішими  і відповідальнішими за себе та за свого ближнього. Наука буває безсила перед вірусами. Але зупинити їх може людська відповідальність», - говорить у книжці Святослав.

Про Церкву - наступний блок гострих запитань до глави УГКЦ. Молодь також запитує про статки священників: чому одні мають гарні машини, будинки, а інші ледь виживають? Святослав каже, що «священник залежний від того, чи його паства є велика, чи маленька, чи жертовна, чи, можливо, вона не дуже багато жертвує, щоби помогти йому утриматися. Очевидно, якщо священник має забагато, то це означає, що він повинен поділитися зі своїм ближнім, зокрема зі своїм співбратом».

Одна з частин книжки присвячена питанням про секс, дошлюбну чистоту, шлюб і розлучення, гомосексуальні стосунки. «Чи можна бути геєм та християнином водночас?» - запитують молоді люди. Святослав відповідає: «Бути християнином – означає бути готовим до змін, рухатися за Христом дорогою до святості. І та святість є відкритою для всіх, хто наважиться бути християнином сьогодні».

Формат книжки «Блаженніший Святослав відповідає на запитання молоді» не передбачає глибокого висвітлення тієї чи іншої проблеми чи питання, але дає певні орієнтири. Також, як зазначає о. Ростислав Пендюк, голова Патріаршої комісії у справах молоді, тут глава УГКЦ демонструє свою відкритість до діалогу і готовність говорити на дражливі і складні теми.

Теги: