Щоб сформувати короткі списки, експерти оцінили близько 1000 книжок. Повні списки кожної з номінацій формуються на підставі асортименту книгарень й інформації видавничих сайтів.

Далі експерти оцінюють книжки за актуальністю теми, якістю тексту й перекладу, професійністю видавничої підготовки, художньо-поліграфічного оформлення.

У кожній з номінацій працюють від 10 до 25 експертів, фахівців у своєму напрямку. У сезоні 2020 працювали 98 експертів.

Церемонія нагородження лавреатів відбудеться на початку лютого.

Актуальність теми номінованих книжок не визначається сучасною проблематикою — про це свідчить номінація «Софія», у розділі «Філософія/антропологія/психологія» якої обрано працю «Книга спасіння. Логіка. Фізика. Метафізика» авторства Ібн Сіни, яку випустило видавництво «Темпора» в серії «Філософія».

Видавці українського перекладу праці видатного мислителя потурбувались про детальну передмову, де представлено Ібн Сіну не лише як східного філософа і науковця, а й як вченого, що належить і Заходу.

Крім того, у книзі подається оповідь про життєвий шлях генія, перелік основних його праць, опис головних особливостей «Книги спасіння», а також згадуються рукописи, попередні видання і переклади цієї книги.

Нагадаємо, що Всеукраїнський рейтинг «Книжка року» з 1999 року щорічно визначає найкращі українські книжки поточного року, видані вітчизняними видавцями самостійно або у співпраці з іноземними партнерами.

Теги: