"Людям із захворюваннями серцево-судинної системи, в тому числі, які перенесли інфаркт або інсульт, не варто купатися взимку", - вважає лікар-терапевт Людмила Лапа, яку цитує Radiotrek.rv.ua.

Лікар Євген Тімаков пояснює, що під час занурення можуть відбутися різкі спазми судин, які загрожують запамороченням, різкими стрибками тиску.

У Православній Церкві України зауважили, що пірнання в ополонку – не давній звичай. За спостереженнями, масові пірнання у воду на свято Богоявлення фактично з‘явилися у другій половині 1990-х – на початку 2000-х років.  Отже, цей звичай в Україні має новітнє, а не старовинне, походження.

Також служителі церкви нагадали, що абсолютно помилковим є судження, ніби купання у крижаній воді після водосвяття «змиває» усі гріхи.

Немає описів такого дійства ані у давніх джерелах, ані у дослідження про традиції козацької України, ані у спогадах людей старшого віку. Деякі історики пов’язують такий звичай з північними сусідами, росіянами, у яких було прийнято пірнати в холодну воду після лазні, а також із поширенням ідей загартування організму як частини здорового способу життя.

Водночас, церква не забороняє пірнати у зимову воду, це право і вибір кожного. Але закликає не вважати цю дію церковною, пов’язаною зі святкуванням Хрещення Господнього. Хто робить такий вибір – має чинити це усвідомлено та відповідально, ретельно зважуючи всі «за» і «проти»: стан здоров’я, причини для такого вчинку, можливі наслідки.

Теги: