«Завдяки серйозному досвіду, ми швидко налагодили діяльність наших організацій та ісламських центрів за нових умов. Ще перед початком карантину встигли провести близько двадцяти семінарів, тренінгів і лекцій на різні теми, але наступні заходи, майже до кінця року, відбувалися в онлайн-форматі. Утім, ми змогли організувати кілька десятків освітніх і навчально-практичних заходів для жінок-мусульманок, підлітків і ширшої аудиторії. Тематика також була широка: від планування та організаційної роботи до навичок першої допомоги та особливостей мусульманського поховання», — зазначається на сайті організації.

Представники «Альраіда» у столиці та регіонах брали участь у робочих нарадах, присвячених організації протиепідемічних заходів і допомозі населенню за умов надзвичайної ситуації. Голова асоціації Сейран Арифов увійшов до Координаційної ради з питань захисту прав іммігрантів і брав участь у засіданнях цього органу, що відбувалися онлайн.

Спільно з Лігою мусульманок України «Альраід» провів низку культурно-просвітницьких заходів у кількох містах України. Дні хіджабу на початку лютого, організовані волонтерками в ісламських культурних центрах, вкотре відвідали сотні жінок різних національностей і віри: неформальне свято мусульманської жіночности сприяє діалогу та знайомству представниць різних культур.

«Наприкінці року ми провели в ісламських центрах по всій України Дні арабської мови», — говориться у звіті.

Як і в минулі роки, ГСВА «Альраід» підтримала проведення Літньої ісламознавчої школи — майданчика, що робить значний внесок у розвиток українського ісламознавства. Щоправда, цього року школа працювала в онлайн-режимі.

У листопаді відбулася презентації книги Сейрана Арифова «Джихад. История, стереотипы, современные реалии, аутентичные источники», що також стала важливою подією для українського ісламознавства.

Асоціація традиційно підтримувала заходи, спрямовані на підвищення рівня релігійних знань та обізнаності мусульман з основами віровчення. В ісламських культурних центрах проведено кілька конкурсів Корану. Були співорганізаторами XXI Всеукраїнського конкурсу знавців Корану в Києві, що зібрав понад сотню учасників з усієї країни.

Продовживши стратегію підтримки та всебічного розвитку дітей і підлітків, «Альраід» організував дитячий літній табір «Дружба», низку конкурсів, долучився до організації дозвілля підлітків і юнаків. Підтримали молодіжну футбольну команду з селища Новоолексіївка Херсонської области: придбали для неї форму та деякий спортивний інвентар.

Підтримка екологічних ініціатив має для ГСВА «Альраід» особливе значення. Цього року активісти організації брали участь у прибираннях, всеукраїнській акції «Мільйон дерев за 24 години» та інших заходах із захисту та охорони довкілля.

Ще в перші місяці карантинних обмежень роздали понад 5 тисяч продуктових наборів у різних містах України; волонтери наших організацій шили та безплатно роздавали на вулицях багаторазові маски, а частину передали лікарням. У період карантину суттєво збільшилося число людей, що потребують матеріальної підтримки, тому започаткували, а десь і відродили багато добродійних ініціатив. За кілька місяців малозабезпеченим сім’ям, передусім у Херсонській області, роздано близько 230 кіз. Для п’ятьох нужденних сімей придбали нові будинки. «Альраід» розпочав проєкт буріння свердловин для потреб мечетей та родин внутрішньо переміщених осіб у різних куточках України. Наприкінці року, завдяки тісній співпраці з ДУМУ «Умма» та добродійною організацією з Німеччини MuslimeHelfen, придбали 81 тонну вугілля та 120 кубометрів дров — цю допомогу розподілено між сотнями сімей, що мешкають у негазифікованих населених пунктах.

У ісламських культурних центрах «Альраід» не припинявся збір речей, продуктів, теплого одягу та предметів найпершої потреби. Активісти довозили цю допомогу в сім’ї внутрішньо переміщених осіб, хоспіси, прифронтові села на Сході України, постраждалим від пожеж на Житомирщині та в Луганській області, учасникам АТО й нужденним, що просто зверталися до «Альраід».

Тривають акції допомоги безхатнім у Запоріжжі, Харкові та інших містах. Тільки в рамках цієї ініціативи нагодували тисячі людей, що мусять жити на вулиці. Наприкінці року вдалося провести вже традиційну для столичного ІКЦ акцію здачі донорської крови.

На прохання мусульманської громади села Сентянівка Луганської області допомогли придбати землю та облаштувати мечеть. Одне з головних досягнень «Альраід» цього року — відкриття Ісламського культурного центру в Чернівцях. Від літа мешканці цього міста можуть звертатися до ІКЦ «Буковина», щоб більше дізнаватися про іслам, налагодити міжрелігійний діалог і співпрацювати в суспільно-корисній діяльності. Як і всі попередні роки, «Альраід» реалізує стратегію участи в розбудові відкритого громадянського суспільства та сильної правової держави.

«Підбиваючи підсумки цього важкого року, ми задоволені результатами за основними напрямками нашої діяльности, однак добре розуміємо, що можна було зробити ще більше. Та найголовніше — що ГСВА «Альраід», спираючись на внутрішні принципи, Хартію мусульман України, Соціальну концепцію мусульман України, на власний досвід і надбання попередніх років, і далі системно виконує поставлені завдання, працює на користь суспільству та нашій країні», — говориться у звіті.

Теги: