На Донбас схимонах Ілля (Ретинський) приїхав у 2014 році як капелан так званого батальйону ДНР «Лєший». На тимчасово окупованих землях його кличуть «Сталін».

За наявною інформацією, саме він у підвалах сепаратистів катував військовополонених з Донецького аеропорту. Бив металевим хрестом та стріляв по хлопцях з травматичної зброї. Його ім’я занесене у базу громадського Центру "Миротворець".

Схимонах Ілія (Ретинский) вже багато років мандрує з рок-концертами по Росії. Так, у 2006 році схимонах Ілля «виконував рок-композицію, присвячену відродженню ідеалів Святої Русі» на православному молодіжному фестивалі «Брати» в Можайску. Свято-Троїцький Іонинський монастир УПЦ (МП) в Києві регулярно відправляв на цей фестиваль приходську молодь.

Прессекретар «Союзу православних громадян» Кіріл Фролов, він же лідер «Асоціації православних експертів», відзначав виступ схимонаха так: «Лідери православної молоді Білорусії і України заявляли, що приїхали до братів з Росії, щоб зміцнити єдність Російської православної церкви, сказати про неприпустимість відділення від неї українських і білоруських єпархій, створити дійове ядро ​​активних православних молодих людей».

Сам про себе Ілля Ретинський говорить так: «Схимонах Ілля. У миру Ретинский Ілля Тихонович, 1959 року народження, Орловська область, але зараз представляюся як схимонах Ілля, Російська Православна Церква, Московський Патріархат».

27 липня 2014 року Газета.ру також повідомляла про цього служителя: «Серед ополченців є і схимонах Ілля (Ретинський) – духівник роти спецназу («Лєший», – ред.). З чернечими чотками у нього поряд великий ніж, на передову виїжджає з автоматом. Але головна його зброя – гітара, він співає з надривною хрипотою, наслідуючи Висоцького, патріотичні пісні та щедрою рукою роздає свої диски. Ополченці – у дворі, їдальнею, в коридорах – підходять до нього для потаємної бесіди. Видно, що «батя» тут свій; незважаючи на екстравагантність для звичайних прихожан, саме такий духівник сьогодні потрібен ополченцям».

Теги: