16 лютого 2021 року в курії Київської архиєпархії відбувся звітний день річної діяльності єпархіальних структур та протопресвітерств. Зустріч очолив глава УГКЦ верховний архиєпископ Святослав.

Звертаючись до присутніх священників, глава Церкви наголосив, що духовні особи завжди були тими світичами, які торували вірний шлях людям. «Як і колись, так і сьогодні від нашого духовенства залежить збереження пам’яті про наше минуле, щоб наше майбутнє не повторювало помилок людства, щоб більше не пролилися сльози голодних, безсилих і спраглих людей», - наголосив він.

Він також закликав, щоб духовні особи були першими у подаванні прикладу збереження пам’яті: «Тому звертаюся до кожного з вас: пам’ятайте про цю гірку правду нашого народу. Говоріть про неї повіреним вашій душпастирській опіці вірним. Навчіть людей берегти своє минуле та навчіть бережливо ставитися до нашої історії. Лише разом, коли об’єднаємося навколо цієї великої справи, зможемо якісно її довершити».

Відтак глава Церкви закликав духовенство через різні можливі способи розповісти світу про цей проєкт. Важливо, щоб ця інформація поширювалася в Церквах, інтернеті, у соціальних мережах та в месенджерах, завдяки усім новітнім технологіям: «Прошу кожного священника нашої Церкви розповісти своїм парафіянам про Меморіал, присвячений увіковіченню пам’яті жертв Голодомору в Києві. Адже це буде особливе місце пам’яті, молитви та правди», - наголосив очільник УГКЦ.

Раніше Святослав також закликав підтримати пожертвами будівництво Музею жертв Голодомору. Предстоятель УГКЦ наголосив, що збереження пам’яті про жертв Голодомору 1932-1933 років — це святий обов’язок кожного українця і християнина. За його словами, пожертва кожного перетвориться на зерна правди, які допоможуть вийняти із забуття конкретну особу, яка загинула в часи страшного геноциду.

Платформа «Зерна правди» є доступною для благодійних внесків за цим посиланням https://www.zernapravdy.org/uk/campaigns/sprout-the-grains-of-truth-together-with-his-beatitude-sviatoslav.

Майбутній Музей не лише збиратиме інформацію про жертв Голодомору, а стане осередком наукової праці і вивчення цього геноциду. Він також стане центром пам’яті і молитви. «Ми знаємо, як багато людей, рідні яких загинули в часи Голодомору, не знають, де поховані їхні близькі, не мають навіть де за них помолитися, не знають, на якій могилі запалити свічу. Сьогодні є особливим завданням і святим обов’язком кожного з нас зробити все, щоб пам'ять про жертв не згасла. Отож, нехай цей проєкт творення Музею Голодомору стане всенародною справою, а кожен із нас відчує свій обов’язок долучитися до збереження пам’яті і до того, щоб зерна правди в наш час проросли і були збережені для майбутніх поколінь, для наших нащадків», - йдеться на сторінці амбасадора Музею верховного архиєпископа Святослава.

Фото Facebook

Теги: