До меморіалу Героїв Небесної сотні біля входу до каплиці усі охочі поклали квіти.

Батько наймолодшого загиблого Назара Войтовича Юрій розповів, що щороку разом з дружиною приїжджає до Києва, щоб вшанувати пам'ять сина та інших героїв Майдану. "Сьогоднішній день — це душевний біль, замкнутість, тому що у цей день сім років тому обірвалося життя моєї дитини Назарчика. Це найбільш трагічна подія в моєму житті", - розповів чоловік.

Він вважає, що за ці сім років Україна не добилася того, за що боролися герої Небесної сотні, "тому що немає справедливих судів, немає майбутнього Європи". За його словами, найбільше він очікує завершення судів у "справах Майдану".

"Але ми бачимо, що суди не тільки не закінчилися, але ще й відпустили того року "Беркут". Цього року ми добиваємось, щоб було заочне засудження співробітників "Беркуту. Верховна Рада у першому читанні ухвалила цей закон. Я думаю, що у другому читанні вони (народні депутати - ред.) приймуть закон про заочне засудження", — сказав Юрій Войтович.

Своєю чергою, батько іншого загиблого активіста Устима Голоднюка розповів, що востаннє спілкувався з сином перед штурмом на Майдані. "Десь о пів дев'ятої ранку я побіг до Жовтневого палацу, але його (сина - ред.) не знайшов. Ми носили якісь мішки з продуктами, укріплювали сніжну барикаду. До сина я вже не міг додзвонитися. Ми загубилися", - згадує він.


Чоловік вважає, що за сім років Україна змінилася, але не так, як хотіли б герої Майдану. "Це, можливо, мрії, щоб в один момент змінилася вся країна. Вона міняється, але поступово, повільно. Міняється мислення, міняються погляди, міняється сама держава, самі люди. Ті, хто пройшов Майдан, хто пережив це все, хто це відчув, ці молоді люди, які воювали на сході країни, вони не повернуться в ту країну, яка була до Майдану", — каже батько загиблого активіста.

Після панахиди на честь героїв Небесної сотні у центрі Києва запалили Промені гідності. Як розповіла завідувачка відділу розвитку та комунікацій Національного музею Революції гідності Катерина Зайцева, частину променів запустили від Дзвону пам'яті, ще частину — від Жовтневого палацу, третю частину — від пішохідного мосту, що навпроти вказаного палацу.


За словами організаторів, ці промені світла символізують душі загиблих. Уперше проєкт презентували до першої річниці розстрілів на Майдані. Тоді лазерні промені світили з вулиць Інститутської, Михайла Грушевського, з Майдану Незалежності – з тих місць, де загинули герої Небесної сотні. Сьогодні ж цей проєкт доповнили музикою, яку написав Роман Коляда спеціально для проєкту “Характери Гідності". Йдеться про цикл спогадів, історій про героїв Небесної сотні, записаних з уст їхніх рідних. Ці ролики транслюють на виставковому павільйоні Музею Майдану "Куб". Там же демонструють і мистецький кліп "Сторожа Гідності" режисерки Дарини Кульчицької на музику Коляди.

Також 20 лютого митрополит Київський і всієї України Епіфаній, глава ПЦУ, очолив у кафедральному Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі панахиду за спокій душ розстріляних мирних учасників Революції гідності. За богослужінням молилися члени родин героїв Небесної сотні, громадськість, активісти Революції гідності та парафіяни.

Наприкінці богослужіння митрополит Епіфаній разом з духовенством запалив поминальні лампади біля пам’ятного стенду із зображеннями героїв Небесної сотні, розміщеного у Варваринському приділі Свято-Михайлівського собору.

Теги: