З благословення пароха о. Ярослава Жолоба,  як передає інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології, крилошани представили на розгляд фундації екосоціальну ідею відновлення саду та закладення парафіяльної пасіки і отримали схвалення з боку організаторів. Далі крилоська команда в складі сотрудника парафії і референта Екобюро о. Михайла Дзуля та голови місцевого осередку УМХ Андрія Воробчака взяли участь у трьох трьохденних навчальних модулях, де мали змогу спільно з тренерами провести аналіз громади та краще збагнути її потреби, навчилися шукати людські та фінансові ресурси, щоб розвинути та доопрацювати свою ідею і трансформувати в цікавий проєкт.

За задумом ініціаторів проєкту через відновлення саду, який був закладений на Крилос-горі ще в часи митрополита А. Шептицького, та заснування парафіяльної пасіки можна прищепити молоді любов до природи та подати приклад започаткування соціального підприємництва в громаді. Догляд за парафіяльним садом та пасікою допоможе об’єднати батьків та дітей за спільною справою на благо громади.

В процесі навчання та спілкування всі команди сильно здружилися, мали змогу поділитися своїми задумами та об’єднатися в одну велику родину, яка, базуючись на християнських засадах,  прагне змінювати на краще світ навколо себе. Після онлайн презентації готових проєктів в кінці минулого року команди з нетерпінням очікували на рішення конкурсної комісії, адже, за умовами програми, вже цієї весни переможці зможуть приступити до практичної реалізації своїх ідей.

Програма «Соціальні інновації молоді» стартувала 2019 року і мала два набори. Вона є продовженням попереднього проєкту – «Студії живої парафії», яка мала на меті активізувати місцеві парафіяльні та релігійні громади до служіння суспільству. Тобто вони повинні не бути закритими, а провадити соціальні ініціативи, які б сприяли розвитку молоді та соціально-вразливих категорій населення.

Саме завдяки підтримці Львівської освітньої фундації та Бюро УГКЦ з питань екології в минулому році в с. Крилос силами волонтерів вже було реалізовано проєкт «Роздільний збір відходів», який успішно діє в громаді і дозволяє частині відходів, які відсортовують мешканці села, потрапити на вторинну переробку.

Теги: