«У Рівненській області існує близько 600 населених пунктів, де ще немає євангельських церков ХВЄ. Саме тому майже два роки тому служителями об’єднання було прийнято рішення підсилити місіонерську діяльність. За цей час у місіонерських школах підготували та направили на служіння близько 30 молодих братів та сестер. Були побудовані модульні молитовні будинки, придбані земельні ділянки для подальшого будівництва, як для проживання місіонерів, так і для проведення зібрань», – розповідає Олександр Фінчук, завідувача місіонерського відділу п'ятидесятників Рівненщини.

5 лютого минулого року в село Любиковичі на Сарненщинні, де проживає майже 1400 осіб, приїхало двоє місіонерок – Валентина та Галина. Двічі на тиждень, в середу та неділю, вони проводять зібрання, щосуботи займаються з місцевими дітьми. Кажуть, немає нічого приємнішого, аніж бачити, як Господь змінює серця людей та зцілює їхні долі.

В сусідній Олексіївці, де проживає близько 400 людей, євангелізаційну працю проводять члени церкви села Вири. Їхніми стараннями було побудовано каркасний дім молитви на 70 сидячих місць. Пастор с. Вири Володимир Опалько ділиться планами на майбутнє, розповідає, що на території Дому молитви вже почали будівництво нового приміщення. Бажання членів церкви служити не лише своїм односельчанам, але й знедоленим сім’ям з інших місць, дітям-сиротам.

За 25 кілометрів звідси знаходиться інше село – Обірки, де також триває місіонерська праця. Тут діє модульний молитовний будинок, який відкрили минулого року. «Це село потребує уваги, проповіді Євангелії. Активно допомагає у цьому церкви села Вири», – каже старший пресвітер Сарненського району Михайло Маковецький.

А у молитовному будинку Стрільська, який було збудовано у 2019 році, трудяться двоє місіонерок – Людмила та Надія. Чотири рази на тиждень тут проводяться зібрання, 12-15 дітей щотижня приходять на заняття недільної школи. Нещодавно в Стрільську відбулося перше водне хрещення – вступили в заповіт із Господом троє людей.

За десять кілометрів знаходиться село Білятичі, а в іншому напрямку від Стрільська – село Кузьмівка, де також були збудовані молитовні будинки та працюють місіонери.

Ще одна місіонерська станція – у селі Шубків Рівненського району. На сьогодні тут проживає понад 1700 людей. Аби донести Благу звістку до кожного жителя цього села, місіонери Олексій Стрільчук разом зі своєю дружиною звершують активну роботу.

У селі Верхівськ, де проживає близько 600 людей, уже півтора року зусиллями місіонерів Івана та його дружини тут проводяться дитячі дозвілля, різдвяні заходи, євангелізації. Служать місіонери і у сусідніх селах – Дядьковичі, Ясининичі, Кривичі.

Неподалік знаходиться село Бухарів Острозького району. Тут теж розпочато подібну працю, як і в інших районах Рівненської області.

Колись у Бухареві сталося чудо - 19 липня 1978 року зцілилася безнадійно хвора Женя Поліщук. Тоді її хата стала постійним місцем зібрань віруючих. З часом церква розпорошилася, та тепер знову відновлюється.

Місіонерка Діана розповідає про працю в селі Берестовець Костопільського району: «Впродовж двох років в даному селі покаялося двоє братів, вони вже прийняли водне хрещення.  Опісля покаялися ще люди. Бог робить Свою працю в серцях людей».

На півночі області, в Дубровицькому районі, розташоване село Літвиця, в якому місіонерський труд звершує сім’я Сергія та Валентини Павлюків. З моменту їхнього служіння, а це вже рік часу, тут регулярно відбуваються служіння тричі на тиждень, праця з дітьми, яка охоплює п’ятеро окружних сіл. Не забувають і про доброчинність, допомагаючи малозабезпеченим та людям похилого віку.

Пастор церкви смт. Млинів, відповідальний за благовістя в Млинівському районі, Леонід Полицяк розповідає про стан місіонерства в цьому районі: «Ми з дружиною є працівниками місії «Голос Надії», працюємо в цьому районі вже третій рік. На даний час маємо п’ятеро місіонерів, ще троє закінчують навчання. Щонеділі у Владиславівці в збудованому модульному будинку проводяться зібрання, заняття з дітьми, роздаються християнські газети. В селі Підгайці придбали земельну ділянку, де планується побудувати модульний молитовний будинок та будинок для проживання місіонерів. В селі Береги, де ми проживаємо з дружиною, проводимо різноманітні євангелізаційні заходи (дитячі табори, уроки християнської етики тощо). Зараз знаходимося в процесі придбання земельної ділянки, яка слугуватиме місцем збору для служінь».

В селі Рогізне, що на Демидівщині є невеличкий дерев’яний будинок, навколо – будівельні матеріали. «На даний час завершуємо будівництво модульного молитовного будинку, для того, аби в цьому селі можна було проводити богослужіння. Зараз маємо десять членів церкви. Ця праця можлива завдяки згуртованості наших членів церков», – каже  ст. пресвітер Демидівського району Василь Глабець.

У Гощанському районі за десять кілометрів від районного центру знаходиться село Бочаниця, в якому проживає 1133 жителів. Тут знаходиться земельна ділянка, яку придбали з метою побудувати тут Дім молитви. Як розповів Віталій Євгейчук, в 2000 році, навчаючись у Рівненській духовній семінарії і академії п'ятидесятників студенти проходили тими селами, молячись за жителів сіл та благовістячи Боже Слово.

В селі Головниця Корецького району знаходиться загальноосвітня школа, будинок культури, публічно-шкільна бібліотека, фельдшерсько-акушерський пункт, дитячий садочок. А проживає у селі більше 1300 осіб. Тут на постійній основі працює троє місіонерів.

«Кожної неділі ми маємо служіння, сестри працюють з дітками. Регулярно спілкуємось з жителями села, розповідаємо їм про Христа, даруємо газети. На Різдво намагаємось відвідати кожну домівку, звіщаючи радість народження Спасителя. Минулого року було збудовано та відкрито модульний молитовний будинок, поруч добудовуємо будинок для проживання місіонерів», – знайомить з працею місіонер Артем Яковець.

Це далеко не всі церкви та населенні пункти, де ведеться місіонерська праця. Старший пресвітер УЦХВЄ Рівненщини Олександр Коток тішиться результатами в напрямку проповіді Євангелії, а також має наміри продовжувати цю справу. «Враховуючи великий географічний формат Рівненщини, велику кількість населених пунктів, Рівненське обласне Об’єднання УЦХВЄ зараз активно працює в напрямку місіонерства. Зусиллями церков Об’єднання, наших відділів, зокрема «Доброчинності», нам вдалося вже реалізувати ряд проектів. Окрему подяку хочеться висловити діаспорі Рівненчан, яка була одним із фундаторів в розвитку місіонерства в області. Ми плануємо й далі розвивати цей напрямок служіння. Бо ще є так багато сіл, де конче потрібна така праця», – розповідає він.

Теги: