Зараз до оцифрування готують низку документів, розповіла "Суспільному" Олеся Стефаник, керівниця Центрального державного історичного фонду у Львові. «Це є праця Шептицького «Правила святого отця Василія», ноти релігійних пісень та інші видання, зібрані Андреєм Шептицьким. Документи від 1912 до 1944 року», – зазначила Олеся Стефаник.

Частина документів фонду митрополита Андрея потрапила до історичного архіву у Львові у 1951 році.

«Інша частина документів, яка стосувалася зовнішньої політики митрополита, його зв’язків з іншими діячами української еміграції, українських націоналістів, була в органах НКВС і там детально вивчалися практично впродовж двадцяти років, до кінця 1970-х. І вже звідти ці документи були передані до нашого архіву», – розповіла керівниця відділу обліку документів Центрального архіву Галина Громова.

Загалом в Центральному історичному архіві зберігається тисяча двісті сорок шість справ фонду митрополита Андрея.

«Це особисті документи митрополита, паспорти, документи про призначення на посади, документи про членство у різних організаціях і товариствах, зокрема у Науковому товаристві Шевченка», – зазначила заступниця директора Центрального державного історичного архіву у Львові Євгенія Лісовська.

Загалом оцифрували вже п’ять тисяч документів, пов’язаних з митрополитом Андреєм. Оцифрувати всі документи фонду митрополита Андрея планують до кінця року. Після цього їх викладуть для загального доступу на сайті sheptytsky.com.ua

Теги: