Під час розмови сторони обговорили сучасну релігійну і суспільну ситуацію в Україні. Глава УГКЦ, головуючий у Всеукраїнській раді Церков і релігійних організацій, представив свою думку щодо суспільно-релігійного життя в Україні і розповів про останні зустрічі Ради Церков з послами країн «Великої сімки», зокрема Канади.

«В центрі душпастирської уваги УГКЦ стоїть протидія домашньому насильству. Ця тема буде темою наступного Синоду Єпископів УГКЦ в Україні. Відчуваємо, що це гостра проблема, яка ставить під загрозу інститут сім’ї в Україні. Ми хочемо бути тими, хто захищає перед державою потреби сім’ї, і активно протидіяти домашньому насильству на парафіяльних рівнях», – наголосив предстоятель УГКЦ.

Крім цього, глава УГКЦ обговорив з Анкою Фельдгузен кроки співпраці ВРЦіРО з Німеччиною. У контексті розмови було пригадано візит до Берліна і відзначено його важливість, як для німецького політикуму, так і для Ради Церков.

Посол поцікавилася життям і становищем УГКЦ в Німеччині. Зокрема було згадано про призначення нового апостольського екзарха для українців-греко-католиків в Німеччині та Скандинавії.

Сторони обговорили і питання міжцерковних стосунків. Святослав задекларував, що в екуменічній відкритості до інших Церков УГКЦ вбачає важливу складову своєї діяльності, і зауважив, що у ВРЦіРО всі Церкви працюють разом в ім’я спільного блага.

Важливою темою розмови стало питання наступної зустрічі ВРЦіРО з послами країн «Великої сімки», центральною темою якої передбачено тему справедливості як певної засади реформи судочинства в Україні.

Теги: