Алізе Рабинович, яка курирує єврейське наповнення програм і проектів «Соломонік», розповіла, що спочатку вистава планувалася повноцінною, з глядачами, але пандемія COVID-19 внесла свої корективи і прем'єра пройшла в форматі аудіоспектаклю на платформі Zoom: «Спочатку, зрозуміло, ми планували велику прем'єру на одній зі сцен міста Дніпро, куди б прийшов глядач і насолодився спектаклем наживо, але 2020 рік приготував багато випробувань для подібних проектів, тому нам довелося адаптуватися до нової реальності. Нашими режисерами, Романом Кандібур і Мариною Журавської, був розроблений новий, унікальний формат перформансу - імерсивна аудіовистава. Оповідання відбувається у форматі аудіо, актори тут і зараз відтворюють сценарій, а між блоками глядачі отримують різні завдання або питання, пов'язані з історією або особистої рефлексією на почуте. Це дуже цікаво і навіть зручно, бо слухати такий спектакль можна під час прогулянки, в транспорті і взагалі, де б то не було».

Літературною основою цього мистецького проєкту стали притчі, розповіді та легенди про засновника хасидизму Ісраеля бен Еліезер (Баал Шем Тов або Бешт).

«Саме Баал Шем Тов став нашим провідником у пошуках чудесного і чарівного в повсякденних речах. Звідси і назва «Прогулянка з Бештом», оскільки просто прогулюючись ми набираємося мудрості, досвіду і знань великого Учителя», - розповіла Алізе Рабинович.

Алізе Рабинович також зазначила, що «Проект Омета» (Відкритий Молодіжний Єврейський Театр) був створений ЄКЦ «Соломонік» за підтримки Голландського Єврейського Гуманітарного Фонду (Dutch Jewish Humanitarian Foundation), а його керівником є ​​Ярослав Тимощук. Авторами сценарію і режисерами першої постановки в цьому проєкті виступили Роман Кандибур і Марина Журавська, ролі виконали Ірина Мислейко і Іван Пайос, а музично оформив виставу Станіслав Дроздов.Теги: