На початку заходу єпископ-помічник владика Теодор Мартинюк подякував отцям за активність у парафіях, наголосивши, що найкращим інструментом євангелізації та душпастирства молоді є особисте свідчення святості життя.

Відтак очільниця Управління сім’ї, молодіжної політики та захисту дітей ТМР Христина Білінська ознайомила священнослужителів із державною програмою молодіжної політики, зокрема з навчальною програмою «Молодіжний працівник».

Завдання ініціативи ― об’єднати отців довкола стратегії молодіжного душпастирства УГКЦ, обговорити плани та проєкти на рік, виклики в пасторальній діяльності, спричинені пандемією. Також учасники заходу мали можливість ознайомитися з новими інструментами душпастирства та поділитися досвідом реалізованих проектів під модеруванням заступника голови Патріаршої комісії у справах молоді отця Романа Демуша.

― Життя продовжується! І для нас так важливо думати про те, як бути з молоддю і як супроводжувати її в обставинах їхнього життя, ведучи до зустрічі з Богом чи в карантині, чи поза карантином. Саме тому ми відновили наші формаційні зустрічі для священників у межах Молодіжного апостоляту парафій. Побути разом, обговорити проблеми та виклики, підбадьорити один одного, віднайти нагоду співпраці, об’єднавши зусилля, і запалитися успіхами душпастирства ― це те, чого нам часто бракує, щоб бути для молоді оптимістичними свідками надії у непростих обставинах, ― наголосив голова Молодіжної комісії Тернопільсько-Зборівської архиєпархії отець Орест Павліський.

Під час зустрічі отці мали нагоду проаналізувати та обговорити ситуацію молодіжного душпастирства в своїх реальностях та окреслити напрямки подальшої співпраці, зокрема щодо особистої формації та вдосконаленню методів душпастирства.

А у Сокальсько-Жовківській єпархії УГКЦ на Львівщині організували знайомство між християнськими молодіжними спільнотами. «Настав час знайомитися і робити спільні добрі справи», – вирішили організатори зустрічі молодіжних спільнот у Сокальсько-Жовківській єпархії. Така зустріч відбулася у храмі священномученика Йосафата, що в Червонограді. У ній взяли участь шість молодіжних християнських спільнот. Мета зібрання – познайомити молодих людей між собою, розповісти про їхню діяльність у християнських товариствах, щоб у недалекому майбутньому співпрацювати.

Єпископ-помічник Сокальсько-Жовківський Петро Лоза очолив спільну молитву та разом з усіма брав участь у дискусіях на різні теми. Присутні отримала розгорнуті відповіді і побачила відкритість Церкви до молодих людей.

Опісля місцеві спільноти провели екскурсію містом для гостей, разом помолилися біля меморіалу воїнам АТО та героям Небесної сотні. По завершенню прогулянки містом розпочалась розважальна програма: танці, конкурси, ігри. На завершення свята учасники християнських спільнот помолились піснями Тезе та подякували Богу за можливість провести час разом з Ним та однодумцями.

За словами організаторів, це була перша, але не остання зустріч. Комісія у справах молоді Сокальсько-Жовківської єпархії планує робити такі зустрічі регулярними і долучати до них усі молодіжні християнські спільноти єпархії.

Теги: