Робочу зустріч провели волонтери Пенітенціарного душпастирства УГКЦ
Минає рік, як українська в’язнична система пережила період відсутності візитів ззовні. Це було пов'язано з обмеженнями карантину, запровадженими через небезпеку поширення коронавірусної інфекції серед в'язнів. Проте обмеження карантину не спричинили цілковитого припинення заходів душпастирської опіки у пенітенціарних установах України.

Волонтери піклувалися про потреби ув'язнених жінок, особливо жінок з дітьми до 3-х років. Відбувалися відео-конференції для дистанційного навчання волонтерів, організовувалися доброчинні збірки з метою підтримки календарних подій (Великодній і Спасівський кошики в'язням, Козацький гарт), для підготовки виставки-конкурсу образотворчого мистецтва в'язнів "Покликані до свободи". Відбувалися регулярні зустрічі в Zoom з вихованцями Ковельської і Кременчуцької колоній для неповнолітніх з волонтерами-студентами за сприянням керівника Центру Академічного душпастирства о. Ярослава Павлюка.

До зустрічі у Києві змогли дистанційно доєднатися через Zoom зв'язок волонтери з Львівщини, Тернопільшині та Івано-Франківська. Керівник Відділу душпастирства УГКЦ у пенітенціарній системі України Костянтин Пантелей прочитав звернення єпископа Михаїла Колтуна з нагоди Дня особливої уваги до в’язничного служіння. Протягом зустрічі волонтери почули про можливості та напрямки служіння, які могли би бути цікавими максимальному числу вірян, що шукають себе у різних церковних ініціативах:

- підтримка жертв злочинів та їхніх родин;
- участь у волонтерстві пробації;
- дні духовного відновлення для пенітенціарних службовців та їх родин;
- листування з в'язнями;
- участь у програмах реінтеграції в'язнів.

На завершення зустрічі волонтери завітали до галереї Патріаршого Собору Воскресіння Христового, щоб написати відгуки авторам творів експозиції "Покликані до свободи".

Теги: