За сприяня ординарія Харківсько-Запорізької дієцезії Римсько-Католицької Церкви єпископа Павла Гончарука, проєктною комісією «Папа для України» було закуплено мікроскоп, лабораторну клінічну центрифугу, ножиці лапароскопічні біполярні, ендоскопічну систему, автоматичний гематологічний аналізатор.

На урочистій передачі медичного обладнання були присутні ординарій Харківсько-Запорізської дієцезії єпископ Павло Гончарук, директор «Карітас Спес Харків» отець Войцех Стасевич, директор спілки «Допомога Церкві на Сході» при єпископаті Польщі о. Лєшек Крижа TChr, в.о. директора Комунального некомерційного підприємства Маріупольскої міської ради «Маріупольске територіальне медичне об’єднання здоров’я дитини та жінки» Сидоренко Наталія Вікторівна, перший заступник міського голови Маріуполя Когут Михайло Михайлович та заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради Парамонова Олена Юріївна.

Єпископ Павло Гончарук зазначив, що Католицька Церква надає велике значення допомозі жителям Донецької та Луганської областей та з 2014 року бере активну участь у проєктах, що реалізуються благодійною місією «Карітас Спес», спілкою «Допомога Церкві на Сході», МЗС Республіки Польща та іншими гуманітарними місіями.

Акція «Папа для України» – це гуманітарна ініціатива папи Римського Франциска, спрямована на допомогу жителям України, які постраждали від воєнних дій на Сході країни, незалежно від їх конфесійної приналежності, національності чи політичних переконань. На заклик папи Франциска, в квітні 2016 року зібрано майже 16 мільйонів євро, з яких в католицьких парафіях Європи було зібрано 11 мільйонів євро, і 5 мільйонів понтифік виділив із власного фонду. За два роки папською допомогою було охоплено близько 900 тисяч постраждалих внаслідок бойових дій осіб (прямих і непрямих бенефіціарів). Допомога надавалась по всій зоні ведення бойових дій та прилеглих територіях, а також в регіонах з найбільшим скупченням внутрішньо переміщених осіб – Харківська, Дніпропетровська, Запорізька, Київська області та місто Київ.

Теги: