Учора, перебуваючи у Стамбулі, Віктор Янукович погостював у Вселенського патріарха Варфоломія І. Патріарх повідав, що втішений своїм візитом в Україну два роки тому, коли мав змогу «ознайомитися з прогресом і святістю української православної нації». Предстоятель «першої серед рівних» православної церкви вкотре пошкодував, що українське православ’я перебуває в розколі зі світовим. За словами Варфоломія І, він має надію, що Янукович зможе виправити цю прикру ситуацію. «Ми більш ніж упевнені, що ви під час перебування на посаді Президента зробите все можливе, щоб вилікувати, залікувати ці рани і відновити єдність української православної церкви», — сказав владика, запевнивши, що не перестає про це молитися.

Варфоломій поділився враженнями від поїздки в Росію. Спілкуючись зі своїм братом у Христі патріархом Кирилом, він, мовляв, неодноразово нагадував, що для Росії, як і для України, материнською є Константинопольська церква. «Недавно, коли я був у Росії, мене запитали, і я сказав, що бажаю, щоб усі наші брати, які відокремилися, повернулися до канонічної церкви, тому що в канонічній церкві є справжній порятунок», — наголосив Варфоломій. Віктор Янукович переконував його, що розуміє, наскільки важливим є «процес консолідації церкви» і похвалився, що в паломництві на гору Афон молився за свою країну.

Цікаво, що всі повідомлення про зустріч Януковича із Вселенським патріархом подаються зі слів лише працівників прес–служби Президента або ж російських інформаційних агентств та їх представництв в Україні: ІТАР–ТАКС та Інтерфакс. Вони ж інтерпретують бесіду таким чином, ніби Вселенський патріарх закликає православних українців саме до підпорядкування Російській православній церкві.

«Подолання церковного розділення і підпорядкування однієї Церкви іншій — різні речі, й одне не можна підміняти іншим», — у свою чергу заявляє прес–центр Київської патріархії. Там нагадують, що церковне розділення в Україні спровоковане власне неканонічними діями Московського патріархату. Адже Київський патріархат не відділявся від Православної Церкви, утім, відділився від Московського Патріархату та не визнає його зверхності над Українською церквою. Та й й сам Константинопольський патріархат називає незаконним приєднання Київської митрополії до Московського патріархату 1686 року.

Теги: