Роботи претендентів повинні грунтуватися на засадах наукового осмислення історичних або сучасних процесів у культурі, політиці та суспільному житті України.

У 2021 році на здобуття Міжнародної премії імені Івана Франка було подано 26 наукових робіт. За перемогу змагаються вчені з Канади, Литви та України. Праці претендентів охоплюють 20 наукових дисциплін.

У довгий список претендентів потрапила низка книжок, які торкаються релігійних питань. Зокрема, це колективна монографія Альфредаса Бумблаускаса, Сальвіюса Кулявічюса та Ігоря Скочиляса "На перехресті культур: Монастир і храм Пресвятої Трійці у Вільнюсі", колективна монографія Олександра Гриценка, Надії Гончаренко, Інни Кузнєцової: "Культура пам’яті сучасного українського суспільства: трансформація, декомунізація, європеїзація", книжка Романа Горака "Андрей Шептицький. Біографія", книжка Шона Паттерсона (Sean Patterson) "Махно і пам’ять: Анархістські і менонітські наративи української громадянської війни, 1917-1921 рр.", дослідження Леоніда Тимошенка "Руська релігійна культура Вільна. Контекст доби. Осередки. Література та книжність (XVI – перша третина XVIІ ст.)", книжка глави УГКЦ Святослава Шевчука та Оксани Забужко "Апокриф. Чотири розмови про Лесю Українку".

Лауреата визначає журі, яке формується із 12 міжнародних експертів.

Ім’я лауреата планують оголосити наприкінці червня в Інституті славістики Віденського університету. Нагородження відбуватиметься 27 серпня у Дрогобичі – на 165-ту річницю від дня народження Франка.

Минулоріч перемогу здобув професор кафедри історії України Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Ігор Сердюк за монографію "Маленький дорослий: Дитина й дитинство в Гетьманщині ХVІІІ ст.".

Теги: