Україна бере участь в змаганнях «Прангміліне» з 2017 року, коли заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей підписав Меморандум про співпрацю з організаторами змагання естонською компанією «MIKSIKE», а про успіх єшиви Дніпра цього року розповіла Анаель Гайсинська: "«Прангміліне» змагання з усного математичного рахунку в режімі онлайн проводитися на освітньому сайті «Miksike»".

Змагання розвивають навички усної лічби, дають можлівість активно спілкуватіся між учасниками змагань з різніх країн, зокрема з учасниками з Естонії, Литви, Латвії, Словенії та Грузії. Цього року до участі у конкурсі «Прангліміне» прієднався учень 2-го класу єшиви Олександр Лівшин.

У конкурсі з усного рахунку «Прангліміне» взяли участь 11 220 учасников. Обласний фінал по Дніпропетровській області відбувся 10 лютого 2021 р., де Олександр посів друге місце.

Однак у зв'язку з пандемією компанія ухвалила рішення значно розширити фінал і до нього було допущено рекордна кількість дітей - 176 з усіх областей України. У загальному заліку Олександр Лівшин зайняв двадцять перше місце, а у своїй віковій категорії (1-3класс) - дев'ятнадцятий.

Тим часом у єврейській школі Дніпра "Ор Авнер Хабад Любавич" ім. Леві-Іцхака Шнеєрсона відзначили день числа Пі. Заняття для учнів молодших класів проводили учні старших класів.

Завуч школи Тетяна Сироткіна розповіла подробиці: «Діти дізналися, що таке число Пі, чому саме 14 березня в усьому світі відзначають день числа Пі. Крім того хлопці провели експерименти по знаходженню числа Пі в колах різного розміру. А ще дізналися, як звучить число Пі, про те, як число Пі пов'язано з хімією, біологією, фізикою і навіть з Альбертом Ейнштейном, а також про те, що в честь числа Пі встановлені пам'ятники і створено музеї!».

На даний час число Пі встановлено з точністю до 10 трильйонів знаків після коми і в математиці визнано ірраціональним і трансцендентним.


Теги: