Громадянин О. М. Лебідь у зверненні від 22 березня 2021 р. до керівника Запорізької обласної прокуратури, яке оприлюднив телеграм-канал Аutocephalia, зазначає, що учасниками ходи, а це декілька тисяч чоловік, були порушені умови карантинних заходів - значна кількість людей була без захисних масок, між учасниками була відсутня дистанція в 1,5 м тощо.

"Права людини понад усе!". На єпархію УПЦ (МП) поскаржились в прокуратуру
Скаржник надає посилання на Ютуб-канали і сайт Запорізької єпархії з відео і фото хресної ходи.

О. М. Лебідь просить прокуратуру провести перевірку за викладеними фактами, в тому числі щодо законності надання дозволу на проведення ходи посадовими особами міськради та бездіяльності поліції і представників Нацгвардії, які супроводжували демонстрацію.

"Права людини понад усе!". На єпархію УПЦ (МП) поскаржились в прокуратуру

Напередодні хресної ходи, 19 березня, митрополит Запорізький і Мелітопольський Лука та архієпископ Бердянський і Приморський Єфрем разом з представниками духовенства зустрілися з головою Запорізької обласної державної адміністрації Олександром Старухом і передали лист до президента України, в якому "звертають увагу Президента на постійне і системне порушення Конституції в церковно-державних відносинах", "відкриті нападки й гоніння з боку можновладців і праворадикалів". Під час зустрічі вони зазначали, що віруючі терплять відкриті утиски з боку державних службовців і далі терпіти подібне неможливо, пише сайт УПЦ (МП).

Глава ОДА пообіцяв передати звернення президенту України та вивчити зазначені проблеми у відносинах держави до Церкви в регіоні.

Нагадаємо, що в Київській єпархії УПЦ (МП) через карантинні обмеження митрополит Онуфрій скасував хресну ходу.

Теги: