Вироком колегії суддів Трибуналу Тернопільсько-Зборівської митрополії УГКЦ від 13 червня 2019 року о. Антонія-Григорія (Планчака) позбавлено клірицького стану. Його визнано винним у скоєнні таких злочинів: непослух проти власного ієрарха; підбурювання до бунту і ненависті проти власного ієрарха; незаконне присвоєння, затримання і виконання уряду ігумена монастиря; зловживання владою, недбайливе здійснення і занедбання актів влади у період виконання обов’язків намісника монастиря; перешкоджання вільному виконанню служіння законної влади та ведення фінансових операцій і торгівлі всупереч приписам загального права.

Після розгляду апеляції, яку подав о. Роман Планчак, Трибунал Верховного Архиєпископа УГКЦ своїм вироком від 16 березня 2021 р. затвердив рішення колегії суддів Трибуналу Тернопільсько-Зборівської митрополії. Архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк 26 березня 2021 р. наказав виконання цього вироку і від цього дня накладена кара зобов’язує колишнього ієромонаха Антонія-Григорія (Планчака).

Позбавленому клірицького стану Романові Планчаку заборонено священнодіяти. Він не може називати себе греко-католицьким монахом чи священником, бо згідно із канонічними нормами він прирівнюється до мирянина.

Ще у 2017 р. Синод УГКЦ прийняв Заяву з приводу «об’явлень» сестри Марії Баран, які поширює о. Григорій Антоній Планчак. У документі зазначається, що з 2004 року у двох монастирях УГКЦ – Святого Теодора Студита в с. Колодіївка Підволочиського району Тернопільської області та Введення в храм Пресвятої Богородиці в с. Великі Бірки Тернопільського району тої ж області поширювалися для богопосвячених осіб і мирян т. зв. «об’явлення» і «послання». У цих монастирях стверджувалося, що одна із сестер, Марія Баран, «чує голос» Бога Отця, Бога Сина, Бога Духа Святого, Богородиці та окремих святих. Деякі «послання» записував о. Антоній Григорій Планчак, який підтверджував їх вірогідність і походження від Бога, не маючи на це ніякого права і повноваження.

Після вивчення цього питання Синод дійшов висновку, що «об’явлення» суперечать вірі та навчанню Церкви і монашій традиції, заборонив надавати вказаним особам духовний провід вірним і розповсюджувати будь-які «об’явлення» чи «послання», застеріг вірних від використання цих «об’явлень» для особистого духовного життя чи передавання іншим, а також попросив пробачення за інцидент.

"Від імені Української Греко-Католицької Церкви просимо пробачення у всіх тих, хто постраждав від обману «об’явлень» чи кому було завдано духовної кривди або шкоди психічному чи фізичному здоров’ю", - наголошується у зверненні Синоду УГКЦ.

А у 2018 р. папа Римський остаточно затвердив видалення з монашого стану дев’яти монахів УГКЦ, в т. ч. ієромонаха Антонія-Григорія (Романа Планчака), які не підкорилися синодальному рішенню.

Теги: