Викладачі університетів поділилися викликами, що стоять перед сучасним вченим з християнським світоглядом:
    атеїстичне минуле української науки;
    захист прав викладачів та студентів висвітлювати різні точки зору, зокрема ті, що ґрунтуються на християнському світогляді;
    необхідність утворення спільнот вчених-християн міста та університету для розвитку науки і освіти в регіоні.

Під час зустрічі науковці ділилися пропозиціями:
    варто організовувати регулярні зустрічі вчених-християн та їхніх колег у кожному місті та університеті;
    варто організовувати відкриті лекції  у церквах для розвитку освіченості християн, зокрема щодо проблем здоров‘я, фінансової грамотності, підприємництва, лідерства, педагогіки;
    варто об‘єднувати зусилля вчених із секулярних університетів та богословських закладів освіти у справі духовного просвітництва викладачів України.

Ярослав Пиж, ректор УБТС, сказав, що щотижнева спільна молитва з науковцями вже стала частиною його життя. Три думки, якими він поділився у цьому контексті:

"1. Серед вчених є багато пасторів церков. Однак варто ставати «пасторами міста». Це виклик для усіх нас, треба перестати мислити лише про свою громаду, а почати дбати про усіх людей міста. Усі люди – є діти одного Батька, немає такої людини, яка прийшла без волі Отця у світ. Одні Його приймають, а інші – обирають бути сиротами.

2. Виклик для нашого світогляду – навчитися сприймати усіх жителів міста як нашу сім’ю.

3. Отець посилає нас світити у темряві. Кожен викладач університету має усвідомити, що він є пасторем для тих студентів та викладачів, де він працює. Ми маємо подумати, як допомогти цим людям. У церкві це підтримка одне одного, щоб ми мали сили служити і світити там, де ми є упродовж тижня".

Віталій Сорокун, пастор харківської церкви «Нова надія», кандидат юридичних наук, розповів свою історію написання дисертації про свободу віросповідання. Він поділився, як започаткував студентську церкву та намагається допомагати цим людям не лиш під час навчання, а й підтримує стосунки з ними протягом життя.

Сергій Білоконь, диригент та директор місії «Музика у світових культурах» (Music in Word Cultures) поділився досвідом університетської церкви онлайн у країнах ЄС та сучасними методами взаємодії студентів та викладачів в університеті у справі формування контенту навчальних програм.

Під час зустрічі викладачі університетів надихнули одне одного на співпрацю, на обмін навчальними програмами та домовилися зустрічатися щомісяця.

Теги: