Історичний нарис розпочинається благословенням та вступним словом єпископа Чернівецького владики Йосафата Мощича, який запрошує читачів «…особливо буковинців, гортаючи сторінки цієї книжки, відчути подих двохсотлітньої історії – історії наших парафій, нашого віруючого люду, а особливо нашого духовенства».

У монографії викладено результати дослідження понад двохсотлітньої історії розвитку греко-католицької спільноти на Буковині в межах сучасної України - Чернівецької єпархії УГКЦ та Румунії - Буковинського деканату Українського генерального вікаріату Румунської ГКЦ. На сторінках книги висвітлено процес поступової розбудови мережі греко-католицьких парафій і його значення для збереження національної ідентичності буковинських українців, а також подвижницьке служіння греко-католицького священства за австрійської, румунської та радянської влади. Особливу цінність становлять біограми близько трьохсот душпастирів, які трудилися або нині трудяться у краї над розвоєм Христового винограднику.

Видання книги присвячено 200-літньому ювілею з дня освячення Чернівецького катедрального собору Успіння Пресвятої Богородиці (10.06.1821р). То й не дивно, що владика Йосафат поручив координацію проєкту видання адміністратору катедри всесвітлішому отцю Валерію Сиротюку.

Як повідомив адміністратор катедри, перші примірники монографії читачі зможуть отримати в день святкової презентації та днях Ювілейного святкування храму. Проте на сьогодні через пандемію ще не відомі дати святкового богослужіння.

Щодо книги, приємно зазначити, що друк замовлення на тисячу примірників здійснено коштом родини Максимцівих і Тузівих, які зробили благодійне видання на згадку про маму Катерину, вірну УГКЦ.

Вітаємо шанувальників історії Церкви з народженням «Нарису історії УГКЦ на Буковині»

Теги: