1 та 8 квітня 1951 року у нестерпних умовах було виселено до Сибіру 9793 особи з тодішніх Української, Молдавської, Білоруської, Литовської, Латвійської та Естонської РСР. За один день з території західної України до Сибіру навічно було виселено 6271 Свідка Єгови (у тому числі жінок і дітей), а їхнє майно конфісковано. Розсекречені архівні матеріали, у тому числі і записки Сталіну від міністра державної безпеки, проливають більше світла на логіку та механізми репресій.

8 квітня 2021 р. (в річницю депортації) об 11:00 відкриється Міжнародна науково-практична онлайн-конференція «Операція “Північ”. 70 років потому: важливі уроки репресій за віру».

Конференція відбудеться на платформі Zoom. Теми для виступів та обговорень:

- політика  тоталітарних влад, зокрема радянського режиму щодо релігійних організацій;

- історичні факти репресій радянського режиму щодо Свідків Єгови;

- сучасний стан релігії Свідків Єгови в Україні і в світі (Європа, Азія);

- виклики, перспективи та державна політика у галузі свободи совісті та віросповідання в Україні;

- роль ЗМІ у формуванні громадської думки щодо релігійних організацій.

Аудиторія конференції: органи державної влади, науковці, журналісти, дипломатичні місії, громадські організації, студенти, інші зацікавлені особи.

Регламент: кожен спікер представить свій виступ з подальшими питаннями/відповідями (до 20 хв.).

Трансляція на YouTube:

- українською https://youtu.be/brEEKBFDJYY

- англійською https://youtu.be/JKaw11qz-C4 

  -  російською https://youtu.be/6eoGqWRorpA

Науковцям, представникам влади, іншим зацікавленим особам: щоб підключитися до роботи конференціїта обговореньчерез Zoom, треба надіслати короткий запит на pid.ua@jw.org (вказати ПІБ, посаду та науковий ступінь за наявності). Для ЗМІ: питання до спікерів можна надсилати через WhatsAppза номером +38 (063) 041-71-49.

9 квітня 2021 р. об 11:00 відбудеться пресконференція за підсумками Міжнародної наукової конференції «Операція “Північ”. 70 роківпотому:важливі уроки репресій за віру».

Захід відбудеться в пресцентрі «Укрінформ» через сервіс відеозв’язку ZOOM і транслюватиметьсяна YouTube-каналах «Укрінформ»:

- українською https://youtu.be/oiyRMydH4Y0

- англійською https://youtu.be/37p2wEqM9VU

Учасники:

Андрій Юраш - директор Департаменту у справах релігій та національностей Секретаріату Кабінету Міністрів України;

Людмила Филипович - доктор філософських наук, професор, віце-президент Української асоціації релігієзнавців;

Костянтин Бережко - кандидат історичних наук, позаштатний працівник кафедри дослідження тоталітаризму Дрезденського технічного університету;

Іван Рігер - речник Свідків Єгови в Україні.

Учасники заходу з історичної, державної та релігієзнавчої позицій фахово підсумують уроки цієї історичної події для українського суспільства сьогодні. Будуть продемонстровані розсекречені архівні документи КДБ, презентовано 3D-тур та веб-сайт, які спеціально створені для висвітлення цієї маловідомої події в історії України.

Контакти: +38 (063) 041-71-49.

Теги: