За результатами зустрічі буде підготовлено звернення Ради Церков до вірян, інформаційно-роз’яснювальні афіші, а також соціальну рекламу для інформування про шкоду й альтернативу пластику та формування екологічної свідомості у громади.

«Питання екології і в місті, і в країні, стоїть досить жорстко, бо є багато моментів, які не вирішені законодавством, а також через відсутність екологічної свідомості у громадськості. Тому в період входження і підготовки до Великодня ми вирішили звернутися до духовних наставників громади, щоб частково вирішити екологічну проблематику міста. Адже однією з негативних традицій, яка склалася в пострадянський період, – принесення на цвинтар пластикових квітів, які насправді не є виявом поваги до померлого, а сміттям, яке шкодить довкіллю. Пластикові відходи сотні років розкладаються на полігонах, а коли їх палять, то відбуваються небезпечні викиди в атмосферу. Альтернатива – живі квіти, газонна трава чи свічка. Тому хочемо, щоб люди переглянули свої звички і несли на могилу не сміття, а щиру молитву», – розповіла Ірина Оршак, радник міського голови Львова.

Під час обговорення усі були одностайні в тому, що важливо дбати за екологію, адже шкода довкіллю – порушення заповіді Божої. У підсумку запропоновано кілька спільних рішень для вирішення питання з використання пластику на цвинтарях.

«Результатом наради стало те, що ми прийняли кілька важливих рішень. Перше – буде підготовлено звернення нашої Ради єпископів до львів’ян на тему екології і захисту довкілля. Друге – будуть розроблені афіші з рекомендаціями для парафіян, про шкідливість пластику та альтернативи в період вшанування пам’яті своїх рідних. Ці афіші будуть розміщені на дошках оголошень біля храмів. І третє – соціальна реклама по місту. Сподіваємося, що всі церкви відмовляться від пластику і використання його у своїй практиці, донесуть цю інформацію вірянам, і в такий спосіб ми зможемо виконати одну із заповідей Євангелія – "Не вбий". Тому працюємо спільно з Церквою в цьому напрямі. Приємно, що всі Церкви солідарні в цьому питанні й готові спільно працювати, щоб цю проблему вирішити та дбати за наше довкілля», – наголосив Євген Бойко, директор департаменту «Адміністрація міського голови».

Теги: