Дерев’яну церкву Покрови Пресвятої Богородиці ПЦУ в Рудному зносити не будуть, також переконує настоятель храму отець Ігор Щерба. Він запевняє, що на технічному паспорті будівництва допущено помилку, яку невдовзі виправлять, а нову церкву вже зводять на суміжній з костелом ділянці.

«Така помилка сталася, ми дуже там не приглядалися, а тут подивилися – і ось маєш тобі! Ніхто не збирається і не збирався нічого зносити. От зараз я видзвонюю тих всіх, хто до того причетний, звідки то пішло, щоб то виправити. Ми ж тут зайшли у 2000 році, до того ми не мали, де служити, то наше спасіння, історія наша. Навіть якби вони хотіли то зробити, парафіяни не дали б, і я би не дав», – запевняє священик.

За його словами, фундамент нового храму вже залили на сусідній ділянці. Коли збудують нову церкву, ще невідомо, оскільки парафії поки що бракує грошей. У майбутньому дві церкви ПЦУ функціонуватимуть поруч.

«Будемо і тут, і там служити, бо є два священики. Ми думали, що залишимо стару церкву, будемо там хоронити людей. Вона дуже тепла, там можна зимою служити. Але коли збудується нова церква, ще невідомо, шукаємо фінанси на будівництво», – каже отець Ігор Щерба.

Дерев’яний костел, нині відомий як церква Покрови Пресвятої Богородиці, збудований у 1935 році за проектом львівського архітектора Людвіка Вельтце. До 1945 року його використовувала римо-католицька громада Рудного. Після Другої світової війни радянська влада перетворила костел на шкільний спортзал.

У 90-х роках за облаштування церкви та відновлення богослужінь взялася православна громада. Тоді костел повністю відремонтували зовні та всередині, добудували ризниці та нову дзвіницю, зробили нову огорожу. У 1994 році освятили новий іконостас, потім розписали інтер’єр та освятили престол. Наріжний камінь під будівництво нової церкви поруч освятили ще 7 січня 2000 року, проте досі звели лише її фундамент.

Теги: