23 квітня 2021 року архієпископ Вінницький і Тульчинський Михаїл прибув до міста Жмеринки, де в приміщенні районної адміністрації з благословення предстоятеля ПЦУ вручив церковні нагороди медпрацівникам опорних лікарень Жмеринського району з лікування COVID-19.

Перед нагородженням владика провів зустріч з керівництвом Жмеринського району: головою Жмеринської райради Анатолієм Бешлеєм, заступниками голови Жмеринської райдержадміністрації Павлом Кукурудзою та Євгенієм Дубовим. У зустрічі також взяли участь екс-голова Жмеринської РДА Святослав Ніколайчук, депутат Вінницької міської ради, лікар-волонтер Олена Верлан-Кульшенко, секретар єпархії протоієрей Ігор Сіранчук та Жмеринський благочинний протоієрей Василь Ваврик.

Під час зустрічі були порушені питання співпраці Церкви та держави, зокрема в гуманітарній сфері.

Згодом в актовій залі, де зібрались медпрацівники з міст Жмеринка, Шаргород, Бар, працівники РДА та райради, журналісти й гості, владика закликав усіх вшанувати хвилиною мовчання тих медпрацівників, які загинули під час виконання свого професійного обов’язку. Далі архієпископ Михаїл подякував лікарям за їхній професіоналізм, відданість своїй справі та жертовність, яку вони виявляють до пацієнтів, адже сьогодні в нелегких умовах вони ведуть боротьбу за кожне людське життя з невидимим і підступним ворогом.

Медаль «За жертовність і любов до України» та пам’ятні подарунки з рук владики отримали 11 медпрацівників.

Далі, 28 квітня 2021 року, архієпископ Михаїл прибув до адміністрації Вінницького району, де з благословення предстоятеля ПЦУ вручив церковні нагороди медпрацівникам опорних лікарень Вінницького району, а саме міст Вінниця, Погребище, Немирів, Іллінці, Літин та смт. Тиврів.

Перед нагородженням владика провів зустріч з керівництвом району.

У цей день нагороди та пам’ятні подарунки з рук керуючого єпархією отримали сімнадцять медпрацівників. Зокрема, головний інфекціоніст Вінницької області Лариса Мороз, яка першою в Україні склала протокол лікування COVID-19, завдяки чому було врятовано багато людських життів, була удостоєна відзнаки святого великомученика і цілителя Пантелеймона. Також  медаллю «За жертовність і любов до України» посмертно було нагороджено Миколу Тарасюка.

Владику під час заходу супроводжували секретар єпархії протоієрей Ігор Сіранчук та Вінницький благочинний протоієрей Микола Мельник.

Теги: