Екуменічні молитви очолили владика Василій, екзарх Харківський, владика Ігор Ісіченко (обидва з УГКЦ) у співслужінні з духовенством різних конфесій. Заходи пройшли за участю різних організацій та громадськості.

Біля пам’ятного знака воїнам УПА екзарх Харківський зазначив, що воїни віддали своє життя, борючись з двома тоталітарними режимами: радянсько-комуністичним і фашистським, нацистським. “Вояки УПА, обстоюючи інтереси свого народу, боролися за вільну, соборну і самостійну Українську Державу. Ми молимося не для того, щоб провокувати конфлікти чи непорозуміння, а щоб обстояти правду, про яку не говорили, яку спотворювали. Ми молимося, щоб обстояти мир в Україні, щоб побачити, яке горе приносить війна. Пам’ятаючи про тих, хто загинули у Другій світовій війні, просимо в Господа миру для нашої Батьківщини”, – заявив владика Василій.

Крім того, 8 травня,  в День пам'яті і примирення, з благословення владики Онуфрія, митрополита Харківського і Богодухівського УПЦ (МП), священнослужителі Харківської єпархії УПЦ (МП) взяли участь в пам'ятних заходах на Меморіалі Слави в Харківському лісопарку.


Теги: