На лекції були присутні понад два десятки нардепів. Шейх Саід розповів  їм про основи культури та етики ісламу, заборони віровчення для його послідовників, а також про певні особливості міжособистісного спілкування в мусульманських народів. Народні обранці, своєю чергою, ставили питання.

«Зокрема, питали про межі дозволеного у спілкуванні чоловіків і жінок, що не є родичами; про вплив місцевих традицій у певних країнах на правила гостинности та про деякі нюанси в поведінці чи висловлюваннях, що їх краще уникати, — каже муфтій. — Загалом подібне прагнення народних депутатів більше дізнатися про ісламську культуру можна тільки вітати. Знання звичаїв, традицій, релігії та культури різних народів — не просто ознака освіченої людини, а й демонстрація поваги до країни, з якої походить співрозмовник. А для політиків це набуває ще більшого значення, адже напряму пов'язано із міждержавними стосунками».

У парламенті цього скликання є щонайменше 21 група міжпарламентської дружби з мусульманськими країнами. Члени цих груп часто спілкуються з закордонними колегами в рамках заходів різного рівня. Також українські парламентарі та високопосадовці регулярно беруть участь у міжнародних зустрічах. Досить згадати нещодавні візити президента України до ОАЕ, Катару й Туреччини. Посилення зовнішньополітичних і культурних зв'язків України з країнами ісламського світу спонукає український політикум поглиблювати свої знання різних аспектів ісламу, адже окрім звичайних у світі правил етикету й вимог протоколу важливо знати особливості та традиції держав з іншими культурами, щоб уникнути прикрих непорозумінь.

Теги: