За словами Саіда Ісмагілова, ідея написання монографії виникла в нього під час роботи над власною кандидатською дисертацією:

— Я переробив частину дисертації. Виклав частину матеріалу в форматі посібника. Після певної роботи вдалося видати цю інформацію саме у вигляді монографії. І хоча тираж невеликий, мені видається, що поки він є достатнім, адже книга розрахована передусім на тих, хто зацікавлений цієї темою або займається її науковим вивченням — це релігієзнавці, теологи, можливо, фахівці з суміжних галузей знань.

Автор дослідив у монографії джерела шаріату, їх розуміння та застосування під час формулювання теологічних норм. Також через порівняльний аналіз сунізму та шиїзму шейх Саід показав залежність цих традицій від базових елементів коранічного вчення.

Нагадаємо, що Саід Ісмагілов також є співавтором навчально-методичного посібника «Ісламознавство» та книги «Іслам у Східній Європі: традиція поміркованости». Обидві ці праці написані разом із відомим українським сходознавцем Михайлом Якубовичем.

Теги: