Жителі села побачили, що ведуть розкопки. А дозвільних документів, які давали б право на їх проведення, ніхто не показав. Тож люди викликали поліцію. Згодом повідомили і журналістів.

«Ми бачимо навіть при такому поверхневому огляді багато неупорядкованого матеріалу, – каже археолог, працівник Державного історико-культурного заповідника міста Дубна Юрій Пшеничний. – Причому це людські останки, які тут собаки розкидають. Чорні копачі й мародери тут діють нелегально і добувають ці матеріали».

Про нелегальну діяльність свідчить археолог, який і сам не має жодного дозвільного документа, аби щось тут розкопувати. «Процедура така, що його треба підписати. Якраз були вихідні і він ще не був завірений, – пояснює Юрій Пшеничний. – Документ зараз на затвердженні, його видали офіційно, але ще не затвердили. Дозвіл Міністерства культури теж ще в процесі видання».

Виявляється, місцевий священник отець Онуфрій підписав із ним договір про співпрацю. Йдеться про архімандрита Онуфрія (Куца), настоятеля храму великомучениці Параскеви П’ятниці Волинської єпархії УПЦ (МП) в с. Ратнів.

Місцевий телеканал «Аверс» зазначає, що відбувається злочин, тож повторно викликали сюди поліцію. На місце розкопок приїхали очільник місцевої громади Сергій Яручик та голова Волинської обласної ради Григорій Недопад. Кажуть, ніхто розкопки не погоджував.

«Нас ніхто не повідомляв, – запевняє Сергій Яручик. – Для нас це теж сюрприз. Звичайно, що будь-які дії треба погоджувати з місцевою владою. І найголовніше, щоб вони були в правовому полі. Мають бути відповідні документи».

«Наразі мені відомо, що розкопки проводити не можна», – додає Григорій Недопад.

Що встигли накопати і де ці знахідки – невідомо. Хоча дещо археолог показав.

Частині копачів поїхати з місця розкопок не вдалося: приїхав офіцер громади. За деякий час – і слідчо-оперативна група. Одну із автівок зупинили та повернули на місце події.

Поліцейські провели огляд місця події, усе зафіксували, опитали копачів, а далі вилучили транспортні засоби в районний відділ поліції. Туди ж забрали й археолога.

Триває досудове розслідування, вирішують питання щодо внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Настоятеля місцевого храму отця Онуфрія ні журналістам, ні поліцейським відразу зустріти не вдалося. В монастирі кажуть: той у від’їзді. Коментувати події не став, хоча кілька днів тому в фейсбуці отець Онуфрій навіть хвалився знахідками з тутешніх розкопок

Теги: