У День захисту дітей, 1 червня 2021-го, священник оприлюднив у Facebook допис зі своїми думками про аборти і відповідальність жінок за секс, який викликав резонанс та критику у соцмережах.

«Мені тут палко пишуть, мовляв, не можна вважати жінку лише інкубатором, матка – це її тіло, а всі противники абортів нехай забирають ембріони і ростять їх самі. Просто якщо хоча б на мить приспустити перетинки між звивинами, то можна дізнатися, що ембріон в матку потрапляє внаслідок певних дій, вчинених самою жінкою. Як там старі люди кажуть: "Сучка не схоче – кобель не скоче". І якщо ти вже дала згоду на одне, то, будь ласка, неси відповідальність», – йшлося у дописі.

Він також додав, що відповідальність чоловіків начебто набагато більша, бо «в нас же патріархат, а не щось». Після хвилі обурення в соцмережі священник відредагував пост та образився, що його особисті повідомлення «бомблять комплексами». Пізніше допис було взагалі видалено.

До цього священник-блогер також назвав «недорозвиненими особистостями» жінок, які виходять на акції із плакатами «Моє тіло – моє діло».

Єпархіальна рада – статутний орган Управління Полтавської єпархії ПЦУ – на своєму зібранні розглянула питання блогерської діяльності священника та окремі його висловлювання.

«Протоієрей Олександр Дедюхін у своїх публічних дописах, на жаль, неодноразово вживав некоректні, а інколи неприпустимі для священнослужителя висловлювання. Темі блогерської діяльності протоієрея Олександра Дедюхіна було присвячене одне із попередніх засідань Єпархіальної ради, під час якого перед ним було поставлено ряд вимог щодо зміни риторики в його дописах на Facebook. Однак ним належних висновків так і не було зроблено, а стилістика дописів не зазнала належних змін», – зазначено в повідомленні єпархії.

Як визначила Єпархіальна рада, у публікаціях Олександра Дедюхіна фігурують висловлювання, які принижують людську гідність, розпалюють ворожнечу в суспільстві на політичному ґрунті, суперечать фундаментальним принципам християнської моралі та етичним нормам православної аскетики, завдають шкоди авторитету Православної церкви України.

Через це рада вирішила до 19 серпня 2021 року відсторонити його від звершення літургії, а до 6 вересня 2021-го – заборонити священнику будь-яку публічну діяльність у соцмережах.

Також церква рекомендує Олександра Дедюхіну визначитися, ким він хоче бути – священником або світським політиком та блогером. «У разі повторення вищевикладених порушень керуючим єпархії має бути накладено суворіші канонічні покарання, або ж справу слід передати на розгляд Священного Синоду Православної Церкви України», – додали в Єпархіальній раді.

Олександр Дедюхін є настоятелем Свято-Миколаївського храму ПЦУ у Полтаві. У 2020 році він став депутатом Полтавської міської ради від «Європейської солідарності».

Теги: